30.09.2020 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan v dohrávke nedopustil prekvapenie a zdolal Senicu

V stredajšej dohrávke štvrtého kola Fortunaligy zdolal ŠK Slovan Bratislava mužstvo Senice 2:0 (1:0).

Slovan naposledy deklasoval doma Ružomberok 5:0, a tréner Darko Milanič urobil oproti zápasu s Liptákmi v zostave jednu zmenu. Na mieste stopéra nahradil Abenu Božikov. Práve bulharský reprezentant dobrým obranným zákrokom zastavil rýchly protiútok Senice vo ôsmej minúte. Ešte pred ním mal šancu Medved. V trinástej minúte vyškriabal Fryšták na roh priamy kop Holmana. Stredopoliar Slovana skóroval do siete Ružomberka už dvakrát a inak tomu nebolo ani tentoraz. Brankár Senice vyboxoval center Pauscheka pred seba a Holman z voleja poslal loptu do brány - 1:0. V 28. minúte prudký center Kopečného tesne minul Piroska. Po centri Nona z priameho kopu hlavičkoval Božikov do náručia Fryštáka. Senica mala ťažké srdce na hlavného rozhodcu, ktorý v 36. minúte po súboji Yenneho s Božikovom neodpískal pokutový kop. V prvom polčase videli diváci po centri Holmana ešte hlavičku De Marca, keď lopta letela tesne nad bránu.

Po prestávke bola aktívnejšia Senica. V 53. minúte napriahol spoza šestnástky Gallovič a Greif loptu len s námahou vyškriabal. Od tohto momentu sa z riedko zaplnených tribún ozýval silnejúci piskot. Trénera Milanič prestriedal. Na ihrisku sa ukázali Daniel s Rataom, ale ani po ich príchode sa efekt pre Slovan nedostavil. Belasí opäť dvakrát striedali. Na trávnik prišli tentoraz Strelec s Weissom. V 79. minúte Weiss prihrával a Strelec nekompromisne uzavrel skóre duelu strelou pod brvno. Slovan si poradil so Senicou 2:0. Ako bude Fortunaliga vyzerať po vyhlásení núdzového stavu od prvého októbra, zatiaľ nevedno.

Autor: Dušan Guman / sport.sk