01.11.2020 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Šok na Tehelnom poli: Slovan prehral s Nitrou

Veľkým prekvapením sa skončil nedeľňajší zápas medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Nitra. Hostia brali na Tehelnom poli všetky body po výhre 1:0 (0:0).

Zverenci Darka Milaniča v nedeľňajšom domácom zápase prekvapujúco podľahli FC Nitra 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 62. minúte Alen Mustafič. V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Slovan pod Zoborom zvíťazil 5:0 a už len z tohto dôvodu bol veľkým favoritom aj tentoraz. Ako prví ohrozili bránu súpera hostia. V tretej minúte tesne vedľa pálil Faško. V deviatej minúte Weiss prihral Pauschekovi, ale obranca Slovana mieril vysoko nad. Ďalšiu šancu mal o šesť minút nato Čavrič, no aj on z pravej strany zahodil. Potom sa hral vyrovnaný futbal. Slovan Nitru nedokázal zatlačiť. Nezmenil to ani brejk Nitry v 38. minúte. Vtedy sa traja jej hráči rútili na osamoteného stopéra Abenu. Do kabíny schádzali tímy za bezgólového stavu.

Po prestávke mal Slovan viac z hry. Z priameho kopu to skúšali Weiss i Lovat, ale ani v jednom prípade brankár hostí nemusel zasahovať. V 62. minúte otvoril skóre po rýchlom protiútoku Mustafič - 0:1. Vyrovnať mohol v 70. minúte Weiss, ale jeho strelu Šípoš vyrazil. Hostia sa ubránili aj pred Medvedom. Tomu v pravú chvíľu vložil nohu do gólovej strely Kolčák. Slovan Bratislava podľahol FC Nitra 0:1. Belasí sú v tabuľke naďalej na druhom mieste so ziskom 26 bodov, na lídra DAC Dunajská Streda strácajú dva body. Klub zo Žitného ostrova má však teraz odohraný o jeden zápas menej. Nitra sa posunula na štvrté miesto s 18-timi bodmi.

Autor: Dušan Guman / sport.sk