17.04.2021 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Michalovce s novým koučom nestačili na Sereď

ŠKF iClinic Sereď vydoloval cenné body v skupine o záchranu v najvyššej súťaži, keď na domácom trávniku porazil Michalovce 2:0 (1:0).

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne aktívny futbal. Už v šiestej minúte Fábry z priameho voľného kopu z 18-tich metrov poslal loptu ponad múr k žrdi - 1:0.

Na opačnej strane mohol v dvanástej minúte vyrovnať Phillips, ktorého vychytal Yakubu. Následne Žofčákovu gólovú strelu z päťky Slaninka hlavou odvrátil na bránkovej čiare. V 28. minúte Trusovu hlavičku zneškodnil Yakubu. V 30. minúte na Žofčákov center vyskočil Bednár, s ktorého hlavičkou do stredu brány Yakubu nemal problém. V závere polčasu mal šancu Bušnja, a jeho strelu odvrátil jeden z obrancov hostí.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie východniari. Tlačili sa pred domácu bránu, ale strelecké príležitosti neprichádzali. V 64. minúte Popovitsov center na prvú žrď Trusa hlavou poslal mimo. V 70. minúte Phillipsov center našiel na hranici malého vápna Solera, ktorý v záklone netrafil bránu. V závere hostia hrali vabank, avšak ku koncovke sa nedostali.

Naopak, po rýchlej kontre v 88. minúte sa presadil Morong, ktorý Markoviča prekonal krížnou pozemnou strelou z pravej strany. V nadstavenom čase mohol vedenie domácich navýšiť Potoma, keď z uhla mieril iba do gólmana. Sereď zdolala Michalovce 2:0 a je na čele tabuľky skupiny o udržanie sa v súťaži.

"Náš cieľ bol pripísať si tri body, a to sme splnili. Aj keď sme prenechali stred poľa súperovi, do nejakej šance sme ho nepustili. Dnes sme boli maximálne efektívni. Ešte nie je nič definitívne, v každom stretnutí musíme byť lepší a lepší," uviedol po zápase tréner domácich Gergely Geri.

"Sme smutní, lebo predvedený výkon bol v poriadku, chýbala nám efektivita. Trošku nás zaskočil prvý gól, po ktorom sa súper stiahol do defenzívy. Dnes sme mali na remízu, ale na to potrebujeme dávať góly. Súper bol dnes absolútne efektívny, z dvoch striel dal dva góly, a preto zaslúžene vyhral. Máme pred sebou ešte päť zápasov, v ktorých budeme chcieť pre Michalovce zachrániť ligu," zhodnotil dianie na trávniku lodivod hostí Anton Šoltís.

Autor: Dušan Guman / sport.sk