05.12.2020 14:00 CET
2 : 6
(0:4)

Trnava gólovo prevalcovala domácu Sereď

V Seredi sa v sobotu hojne strieľalo aj červenalo. Domáci ŠKF iClinic Sereď podľahol trnavskému Spartaku nezvyčajným skóre 2:6, keď hostia už po prvom polčase viedli o triedu 4:0.

Aj stretnutia tohto kola Fortunaligy sa hrajú pred prázdnymi tribúnami. A to z dôvodu pandémie koronavírusu, ktorá vyvolala prísne protipandemické opatrenia. Jedným z nich je i uzavretie športovísk pre divákov. Stretnutie začali hostia z Trnavy veľmi dobre. Už v piatej minúte Yao unikol po ľavej strane. Jeho prudký prízemný center do malého vápna našiel Saymona, ktorý otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. Skóre sa opäť menilo v desiatej minúte. Vtedy Kolesárov rohový kop hlavou do vlastnej brány umiestnil Adekuoroye - 0:2. Po úvodnom prekvapení sa domáci usilovali vrátiť sa do stretnutia, ale vo finálnej fáze boli neškodní. Naopak, v 43. minúte si domáci dali druhý vlastný gól: Yakubu hlavou prekonal kapitán Michalík - 0:3. V nadstavenom čase prvého polčasu sa po druhýkrát presadil Saymon. Mužstvá schádzali na polčasovú prestávku a Trnava viedla štvorgólovým rozdielom 4:0, čo pred zápasom asi nikto nečakal. Najmä po výhre Serede 1:0 nad Dunajskou Stredou počas týždňa. Trnava s tým istým súperom pred týždňom prehrala na Štadióne Antona Malatinského v Trnave 0:2.

Do druhého dejstva vstúpili domáci bez vylúčeného Adekuoroyeho, ktorý sa porúčal ešte počas prvého polčasu, keď obdržal druhú žltú kartu. Po hodine hry sa v dobrej pozícii ocitol Bukata. Jeho dobre mierenú strelu Yakubu vyrazil. V 69. minúte Yusuf prebral loptu za stredovým kruhom a sám sa rútil na bránu. Z asi desiatich metrov zvýšil prudkou strelou na 5:0 pre Spartak. V 75. minúte sa pomer síl na hracej ploche vyrovnal. Po druhej žltej karte opustil hraciu plochu Tumma. V 76. minúte sa dočkali čestného gólu aj domáci. Ivánova strela zo štandardnej situácie trafila brvno a odrazenú loptu zasunul do siete Pankaričan - 1:5. V 81. minúte mohol gólový rezultát upraviť striedajúci Jarovič, no jeho strela opečiatkovala ľavú žrď. V 88. minúte sa presadil striedajúci Pačinda, ktorý poslal hostí do vedenia pomerom 6:1. Záverečnú gólovú bodku za zápasom dal minútu pred koncom riadneho hracieho času svojím druhým gólom v stretnutí Pankaričan. Sereď prehrala s Trnavou doma hanebne 2:6 a bude mať čo fanúšikom vysvetľovať. Naopak, Trnavčania urobili dôležitý krok na udržanie sa v prvej šestke tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk