12.09.2020 19:00 CET
3 : 2
(2:0)

Sereď vyškolila Žilinu a má tri body

Sereď v šiestom kole Fortunaligy vybehla na Žilinu a dokonale ju zaskočila. ŠKF iClinic zdolal žilinský MŠK 3:2 (2:0).

Už od úvodu viac určovali tempo hry domáci hráči. Vo štvrtej minúte zakončil peknú akciu Morong strelou z uhla tesne mimo. O dve minúty zneškodnil individuálnu akciu Ivána žilinský gólman. V 25. minúte zakončoval opäť Iván. Jeho pokus k pravej žrdi s námahou vytesnil Petráš. V 28. minúte Bušnja vystrelil zvnútra šestnástky. Petráš loptu vyrazil a nepokrytý Pankaričan pohodlne otvoril gólový účet svojho tímu - 1:0. V 37. minúte Vallo posadil loptu na hlavu Kurminowského, no Yakubu predviedol zákrok z ríše divov. V 42. minúte potiahol akciu Iván. Priklepol Morongovi, ktorý nahral Špeharovi na päťke, a ten zvýšil z otočky na 2:0. V závere prvého polčasu vyriešil závar v pokutovom území domácich Yakubu. V 53. minúte bol blízko ku gólu Bičachčjan, ale pozorný Yakubu jeho strelu kryl. V 55. minúte po brejku Serede išiel Bušnja sám na Petráša, ktorý strelu vyrazil, ale nabiehajúci Špehar zvýšil už na hrozivých 3:0. V 76. minúte Vallo napriahol spoza šestnástky a Yakubu lovil loptu zo siete - 3:1. V nadstavenom čase znížil Kurminowski na rozdiel jediného gólu, ale hosťom na viac neostal čas. Sereď zdolala Žilinu 3:2.

"Myslím, že sme dnes videli zaujímavý zápas aj s gólovým korením. Škoda našich nevyužitých šancí, pretože Žilina sa vrátila dvoma gólmi do hry. Víťazstvo sme si zaslúžili," povedal po zápase tréner Serede Peter Léránt. "Sereď dnes hrala dobre, agresívne. Taktický plán, ktorý sme mali, nám nevychádzal. Dnes sme boli slabší ako domáci. Škoda, že naše góly prišli až v závere zápasu," okomentoval dianie na ihrisku i lodivod Žiliny Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk