21.11.2020 14:00 CET
0 : 0
(0:0)

V zápase Serede s Ružomberkom mali strelci dovolenky

Štrnáste kolo Fortunaligy bolo v Seredi veľmi chudobné na góly. Domáci ŠKF iClinic v ňom remizoval s Ružomberkom 0:0.

V mrazivom počasí sa hral otvorený futbal. V desiatej minúte vydarená akcia domácich s koncovkou Ivána skončila u brankára Macíka. Na opačnej strane zakončil Takáč, ktorého strela z hranice šestnástky minula cieľ. V 25. minúte peknú kombináciu Liptákov namieril prudko, no tesne mimo Takáč. Po polhodine hry sa dostali hostia do prečíslenia troch na jedného, avšak Almási nezvládol prihrávku Takáča. V 39. minúte Iván rozohral rohový kop, a prudkú strelu Šumského Macík vytlačil na brvno. V závere prvého dejstva hostia umne rozohrali štandardku. Takáč obišiel aj gólmana, ale jeho strelu spred brány odvrátil Čelikovič.

Po obrátke sa bojovalo o stred poľa. Akcie na oboch stranách končili pred veľkým vápnom. V 66. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Gerec, ale mrštný Yakubu mu skokom pod nohy loptu zobral. Prvú strelu po zmene strán vyslal v 73. minúte striedajúci Jureškin; Macík ju bez problémov kryl. Vzápätí z protiútoku Regáliho slabú strelu eliminoval Yakubu. V 80. minúte napriahol z vnútra pokutového územia Jureškin. Macík bol pri pravej žrdi skôr, ako lopta. V nadstavenom čase mal rozhodnutie na kopačke striedajúci Regáli, ale Yakubu ho vychytal. Sereď remizovala s Ružomberkom bez gólov 0:0.

"S Ružomberkom hráme vždy veľmi náročné stretnutia. Prvý polčas sme mali dobré náznaky, škoda, že sme to nedotiahli. My sme nastrelili brvno, v závere nás však dvakrát podržal brankár. Myslím, že remízový záver je spravodlivý," zhodnotil po zápase tréner domáceho tímu Peter Lérant.

"Dnes sme chceli zvíťaziť, prispôsobili sme tomu aj taktiku. Vypracovali sme si dobré príležitosti, gól sme však nedali, preto si myslím, že remíza je spravodlivá," súdi lodivod hosťujúceho mužstva Ján Haspra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk