09.02.2021 14:00 CET
0 : 2
(0:0)

Pohronie stopercentné aj so Sereďou, posledná priečka je minulosťou

Stopercentná jarná úspešnosť Pohronia! FK v dohrávke 18. Kola Fortunaligy zvíťazilo aj na pôde Serede 2:0 (0:0) a opustilo poslednú priečku tabuľky.

V prvom polčase sa hral živý futbal, a to z obidvoch strán. Už v prvej minúte z ľavej strany prudko odcentroval hosťujúci Mazan, ale Adler z päťky mieril vedľa. Na opačnej strane Espinar našiel hlavu Mečiara, ktorého vydarený pokus Hrdlička reflexívne vyrazil na roh. V 24. minúte Mazan rozohral štandardnú situáciu, no Pavlíkovu dobre mierenú hlavičku Yakubu v páde vyškriabal z pravého dolného rohu brány. Po polhodine sa hry sa v dobrej pozícii ocitol Fadera, a z trinástich metrov nenamieril medzi žrde.

V 43. minúte po centri Mazana hlavičkoval tesne mimo Štrba. Vzápätí sa pred gólmanom ocitol Adler, ale Yakubu prudkú strelu zvládol. V 58. minúte opäť vystrelil agilný Adler, Yakubu ale kryl. O minútu nato obdržal kartu červenej farby domáci kapitán Hučko a hostia hrali presilovku. Tú využili v 63. minúte: Mečiar poslal loptu do vlastnej siete po prieniku Faderu - 0:1.

V 70. minúte Yakubu zneškodnil gólovú strelu Mazana. O minútu po faule Mečiara na Faderu v šestnástke penaltu premenil sám faulovaný, hoci k tomu potreboval i kus šťastia - 0:2. V 79. minúte Malle vysunul Adlera, ktorý sám voči brankárovi mieril iba do neho. V záverečnej desaťminútovke sa domáci snažili znížiť, no hosťujúci celok gól nepripustil. Sereď podľahla Pohroniu 0:2, čím FK opustilo poslednú priečku tabuľky.

"Stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko. Dnes sme hrali na náročnom teréne a pred zápasom sme bojovali so zložením obrany. V prvom polčas sme boli tak o desať, až pätnásť percent lepším mužstvom, po zmene strán zápas ovplyvnilo naše vylúčenie. V oslabení sme inkasovali, snažili sme sa však bojovať až do konca," uviedol po neúspešnom dueli tréner domácej Serede František Šturma.

"Do stretnutia sme vstúpili aktívne. Dnes nám slušne pracovala defenzíva. V priebehu stretnutia bolo vidieť, že to bude o jednom, maximálne dvoch góloch. Naše šance sa zvýšili v momente, keď domáci išli do desiatich. Presilovku sme zvládli a v závere sme si výhru ustrážili," zhodnotil vývoj duelu tréner hostí Jan Kameník.

Autor: Dušan Guman / sport.sk