10.04.2021 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Sereď otočila duel s Nitrou

Seredi sa vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortunaligy podarilo zvrátiť nepriaznivý stav a nad Nitrou zvíťazila 2:1 (0:1).

Od úvodných minút sa hrala vyrovnaná partia. Už v prvej minúte sa v dobrej šanci po centri Šefčíka ocitol Franko, ale z dvoch metrov zakončil vedľa. Na opačnej strane vyhral bežecký súboj s Kolčákom Lačný, ale s jeho strelou do stredu brány si Šípoš poradil. Hralo sa hore-dole, no ofenzívne snahy oboch celkov končili pred pokutovými územiami. Oživenie priniesol záver prvého polčasu. V 40. minúte Enejiho center našiel na hranici päťky Lačného, ktorý hlavičkoval nad brvno. V 45. minúte Fabišov center Yakubu s námahou vyrazil pred Jendrišeka. Ten našiel Šefčíka, ktorý strelou zblízka otvoril skóre zápasu - 0:1. Do druhého polčasu vstúpili domáci s ofenzívnou snahou. V 55. minúte to skúšal Fábry, ale jeho prudkú strelu z 20-tich metrov nitriansky brankár vyrazil. V 68. minúte Kolčák v pokutovom území sotil Lačného a nariadený pokutový kop premenil Fábry - 1:1.

V 70. minúte sa po druhej žltej karte z hracej plochy pobral pod sprchy Djiby Ba. Domáci sa v presilovke tlačili pred Šípoša. V 84. minúte strieľal Bušnja tesne vedľa. Vzápätí Fábry poslal center na hlavu Hučka, ktorý namieril presne do ľavého horného rohu - 2:1. V nadstavenom čase išli na nitrianskeho gólmana štyria domáci, a v koncovke zlyhali. Sereď zdolala Nitru 2:1 a v boji o záchranu získala veľmi dôležité tri body.

"Dnes to bol veľmi náročný zápas. Vedeli sme, že musíme potvrdiť body z Pohronia, čo nám v prvom polčase zväzovalo nohy. Po zmene strán sme sa dostali do tlaku a podarilo sa nám výsledok otočiť," povedal po záverečnom hvizde tréner domácich Gergely Geri. "Do stretnutia sme vstúpili dobre. Vyhrávali sme, ale nakoniec sme inkasovali dva góly a ideme domov bez bodu. Fauly pred prvým gólom aj vylúčením boli úplne zbytočné. Dnes sme veľmi komplikovane riešili útočnú fázu," pridal svoje postrehy lodivod hostí Michal Ščasný.

Autor: Dušan Guman / sport.sk