23.02.2021 14:00 CET
1 : 2
(1:1)

Nitra s trojbodovým zápisom po ôsmich dueloch

V dohrávke 19. kola Fortunaligy zvíťazili hráči FC Nitra v Zlatých Moravciach nad domácim ŠKF iClinic Sereď o gól 2:1 (1:1).

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hráčom Nitry. V druhej minúte rozohrali dobrú akciu Kurt s Fabišom. Na konci bol Jendrišek, ktorý do protipohybu brankára otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. V 18. minúte priamy voľný kop z 20-tich metrov zatočil presne Fábry - 1:1.

Po polhodine zakončil Kurt, ktorého prudkú strelu k pravej tyčke Yakubu vytlačil na roh. V 33. minúte na Fabišov center nabehol Jendrišek, ale s jeho hlavičkou si Yakubu poradil. V 41. minúte sa po druhej žltej karte pobral pod sprchy Slaninka. V závere prvého dejstva hostia pritlačili, ale Kolčáka zoči-voči dobre eliminoval Yakubu. Z následnej akcie Kurtova dobre mierená strela skončila na brvne. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Nitrania. V 55. minúte Kurt vysunul Jendrišeka, ktorý sám proti gólmanovi prízemnou strelou k ľavej žrdi zmenil skóre na 2:1.

Potom bol dlho pokoj zbraní. Až v 82. minúte Fabišov center priamo z rohu skončil na brvne. O minútu nato sa v sľubnej pozícii ocitol Fábry, ale z uhla Šipoša neprekvapil. V 84. minúte sa uvoľnil striedajúci Jureškin; Šipoš si s jeho tvrdou strelou poradil. V 90. minúte videl po druhej žltej červenú kartu hosťujúci Celebi. V nadstavenom čase Mečiarov pokus poľahky zneškodnil Šipoš. Nitra vyhrala na pôde Serede 2:1 a z plného bodového zisku sa teší po ôsmich stretnutiach. Zároveň sa na svojho súpera dotiahla v tabuľke aj bodovo.

"Sme veľmi sklamaní a nahnevaní, dnes sme jednoznačne chceli ísť za víťazstvom. Rozhodujúcim faktorom bola červená karta v závere prvého polčasu. Po zmene strán sme inkasovali gól, na ktorý sme už nevedeli reagovať. Aj do zápasu so Slovanom pôjdeme s tým, že si budeme veriť," povedal po zápase tréner Serede Ján Blaháč.

"Pre mňa to bol špeciálny a špecifický zápas, z hľadiska mužstva takisto, lebo sme už potrebovali nový impulz. Išli sme rýchlo do vedenia, ale súper vyrovnal. Po góle na 2:1 sme boli zbytočne nervózni. Musíme ďalej pracovať, už o štyri dni nás čaká ďalší zápas. Na anglické týždne naše mužstvá nie sú veľmi zvyknuté. Musíme rýchlo zregenerovať a čo najlepšie sa pripraviť na sobotu. Jendrišek dnes ukázal to, čo od neho chceme," informoval po víťaznom dueli svojho mužstva tréner Peter Lérant.

Autor: Dušan Guman / sport.sk