30.08.2020 19:00 CET
6 : 2
(2:0)

Žilinská mašina nadelila Michalovciam šestku

MŠK Žilina sa v piatom kole Fortunaligy predviedla pred vlastným publikom v plnej paráde. "Šošoni" si schuti zastrieľali a hostí z Michaloviec vyprevadili s nádielkou 6:2 (2:0).

Zápas začal šancou Vojtka, ktorý pokusom z ľavej strany poriadne natiahol domáceho gólmana. Vo veľkej šanci sa v 15. minúte ocitol Bičachčjan. Zoči voči brankárovi napálil do Markovića. O chvíľu Kurminowského v šestnástke fauloval Spoljarić a rozhodca ukázal na biely bod. Sám faulovaný umiestnil penaltu k pravej žrdi - 1:0. Marković mal čo robiť, aby vyboxoval strelu Mysloviča spoza šestnástky. Žilinčania mali viac z hry, hostia hrali na protiútoky. Jeden zakončil prudkou ranou z 20-tich metrov Neofytidis, ale priestor medzi tromi žrďami netrafil. V 40. minúte lob Sluku našiel naskakujúceho Ďuriša, ktorý hlavou zasunul loptu k pravej žrdi - 2:0.

Začiatok druhého polčasu poznačil výdatný dážď. V 49. minúte našiel Vallo v pokutovom území Mysloviča a ten z jedenástich metrov nedal Markovićovi šancu - 3:0. V 56. minúte zahrávali Michalovčania priamy kop z hranice 16-ky. Skúsený harcovník Žofčák z neho znížil na 1:3. V 62. minúte si stopér Kiwior narazil s Kurminowskim a akciu, vedenú z ľavej strany, sám zakončil - 4:1. Na konci 65. minúty sa lopta po rohovom kope poodrážala k Begalovi, a ten prepálil všetko pred sebou - 4:2. V 68. minúte protiútok domácich zakončil po presnej prihrávke Kurminowskeho Bičachčjan strelou k pravej tyči - 5:2. Hra mala vysoké tempo. V 73. minúte sa o zmenu skóre postaral spoza 16-ky Kurminowski - 6:2. Hostia sa snažili aspoň znížiť. V strede poľa vypichli loptu a na Petráša sa rútili Neofytidis a Griger. Prvý z nich zakončil akciu lobom, lenže veľmi nepresne. MŠK Žilina si s hosťujúcimi Michalovcami poradil vysoko 6:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk