20.09.2020 18:00 CET
2 : 2
(2:2)

Žilina v nedeľu uchmatla majstrovi bod

V nedeľnej dohrávke siedmeho kola Fortunaligy remizoval MŠK Žilina na svojej tráve s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava 2:2, keď sa všetko dôležité odohralo už v prvom polčase.

Prvú väčšiu šancu mali domáci v piatej minúte. Bernát poriadne vyprášil rukavice Greifovi. Daniel potom dobre našiel Medvedeva, ktorý zblízka napálil do vinkla - 0:1. Po jednom z rohových kopov prišiel v 16. minúte center Valla a Kurminowski hlavou vyrovnal na 1:1. V 18. minúte Lovatov pokus spoza pokutového územia Petráš vyrazil. Zápas sa prelieval zo strany na stranu. V 27. minúte jeden z protiútokov domácich takmer využil Kurminowski, ktorý zaskočil obranu Slovana. Jeho pokus však bol zblokovaný. Z hranice veľkého vápna vypálil Paur a Bajrić tečoval loptu za chrbát vlastného gólmana - 2:1. V 39. minúte po Mohovom veľmi dobrom centri z ľavej strany trafil hlavou Bajrić - 2:2. V trojminútovom nadstavení prvého dejstva už gól nepadol.

Po obrátke sa v šanci už v 49. minúte ocitol Rusnák, ktorý unikol po pravom krídle. Po jeho zakončení sa Greif musel hádzať k ľavej žrdi. Strelu však zvládol vyraziť. V nasledujúcich minútach pribúdali nepresnosti a šancí bolo pomenej. V 66. minúte si po prihrávke z hĺbky poľa loptu spracoval Ožbolt a išiel sám na Petráša. Z uhla ho však neprekonal. Tlak zakončil Slovan Nonovou nepresnou strelou z hranice veľkého vápna. O pár chvíľ po závare pred Petrášom nepresne zakončil Moha. V 71. minúte Nonov center našiel de Kampsa, ktorý pri spracovaní zahral rukou. Rozhodca však nepískal a Holmanov pokus po zemi Petráš chytil. Center z pravej strany od Valla nezužitkoval Kurminowski. V 82. minúte Bajrićova strela prišla neskoro. V 85. minúte sa s loptou na päťke krútil Kiwior. O chvíľu z tesnej blízkosti skúsil páliť Kurminowski, Greif však dobre vyrazil. V 88. minúte čelil gólman Slovana priamemu kopu Mysloviča. Žilina napokon remizovala so Slovanom Bratislava 2:2 a body sa tak v nedeľu delili.

Autor: Dušan Guman / sport.sk