25.05.2021 19:00 CET
4 : 2
(3:0)

Žilina nepripustila drámu a cez Sereď sa prestrieľala do finále play off

V semifinále vyraďovacej fázy o účasť v Európskej konferenčnej lige hostil MŠK Žilina na štadióne pod Dubňom ŠKF iClinic Sereď. Domáci celok si v zápase bohatom na góly poradil so Sereďou jednoznačne 4:2 (3:0).

Žltozelení ukončili nadstavbovú časť Fortunaligy na štvrtej priečke, i keď veľkú časť sezóny boli tretí. Výhodnejšiu pozíciu a priamy postup do Európy im uchmatli hráči trnavského Spartaka, ktorým nanajvýš vyšla jarná časť súťaže. Sereď hrala v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži a tú vyhrala, čo jej takisto zabezpečilo účasť v play off o Európu. Rozdiel v kvalite oboch tímov sa jednoznačne prejavil hneď v prvom dejstve, v ktorom Žilinčania položili pevné základy svojho presvedčivého víťazstva. A s ním aj postupu do piatkového finále play off o účasť v v Európskej konferenčnej lige. Žilinčania boli od začiatku dôležitého duelu aktívnejší a skóre otvorili už v deviatej minúte. Stalo sa tak po peknej kombinačnej akcii. Najlepší kanonier "Šošonov" a zároveň celej Fortunaligy David Kurminowski zužitkoval center Javorčeka - 1:0.

Domáci naďalej vsádzali na rýchle krídelné prieniky a centre do šestnástky. V 21. minúte z diaľky k strele napriahol Gono, ale jeho pokus mieril nad súperovu bránu. O nič viac sa neujal ani technický pokus Mysloviča. Avšak v 32. minúte sa skóre predsa len menilo druhýkrát. Strelou z hranice šestnástky sa o to postaral Matúš Rusnák - 2:0. Už o päť minút neskôr zasadil Seredi ďalší úder Janko Bernát. Talentovaný mladík zareagoval efektívne po tom, čo sa k nemu odrazila lopta po strele Kaprálika do žrde - 3:0. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali súperiace tímy za trojgólového vedenia favorizovanej Žiliny a zdalo sa, že o výsledku stretnutia a postupujúcom zo semifinále je rozhodnuté.

Na začiatku druhého polčasu mohol po zlyhaní sereďskej obrany skórovať Myslovič, no tentoraz bol milosrdný a iba opečiatkoval brvno. V 61. minúte po centri Machuču znížil za hosťujúci tím Bušnja - 3:1. ŠKF potom ožil. V 70. minúte po strele Moronga veľmi dobre zasiahol gólman Petráš. V 82. minúte tomu už bolo inak. Žilinský brankár kapituloval po lobe striedajúceho Jureškina - 3:2. Domáci ukázali pevné nervy a nespanikárili. V 88. minúte zavŕšil triumf domáceho celku nikým nekrytý Slobodník, na ktorého obrana Serede zabudla. MŠK Žilina zdolal ŠKF iClinic Sereď 4:2 a môže sa tešiť na piatkové finále vyraďovačky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk