12.12.2020 14:00 CET
0 : 0
(0:0)

Po debakli uhrala Sereď v Žiline bod

MŠK Žilina bol v 17. kole Fortunaligy voči svojmu súperovi zo Serede štedrý. "Šošoni" remizovali pod Dubňom s ŠKF iClinic bez gólov 0:0.

Žilina pevne sedí na tretej priečke tabuľky a postavenie si mohla upevniť aj v tomto dueli. Bola favoritom, veď Sereď stále hľadá fazónu z úvodu sezóny a naposledy dokonca podľahla na svojom trávniku Trnave vysoko 2:6. Prvú šancu si žltozelení vypracovali v jedenástej minúte: Anang odcentroval a Bernát hlavičkoval mimo bránky.

Hostia mohli otvoriť skóre po vyše polhodine hry. Vtedy z pravej strany poslal center Bušnja a našiel Ivána, ktorého strelu vyrazil Petráš. Gólman domácich si vzápätí poradil aj s dvoma dorážkami Moronga. Bezgólový stav platil aj vo chvíli, keď celky schádzali do kabín na polčasovú prestávku.

Po zmene strán bola aktívnejšia Žilina. Vypracovala si tiež niekoľko veľkých príležitostí. V 57. minúte prenikol do hosťujúcej šestnástky Rusnák, a jeho prudkú krížnu strelu vyrazil Yakubu na rohový kop. O necelých desať minút nato po rohu a hlavičkovom sklepnutí Paura mohol zahviezdiť Bernát. V dobrej pozícii však nenamieril presne.

Domáci mali v závere ďalšie možnosti. Dvakrát nepochodil Paur, keď pri dorážke nestihol zareagovať lepšie a z prvej trafil iba brankára hostí. Mužstvá si napokon body podelili. Žilina remizovala so Sereďou bez gólov 0:0:

Autor: Dušan Guman / sport.sk