06.03.2021 14:30 CET
3 : 2
(3:1)

Žilina poslala "Ružu" do bojov o záchranu

MŠK Žilina sa so základnou časťou rozlúčil výhrou, keď v 22. kole Fortunaligy zdolal MFK Ružomberok o gól 3:2 (3:1).

Stretli sa dva celky s podobnou úlohou dňa: zvíťaziť. Domáce mužstvo prišlo o tretiu priečku v tabuľke zásluhou neobyčajne vydarenej jarnej časti trnavského Spartaka. Ten "Šošonov" preskočil. Aj preto žltozelení potrebovali zvíťaziť. Liptáci zas vypadli z prvej šestky, ktorá by im zaručovala nadstavbové boje o najcennejšiu ligovú trofej. Okrem toho, že museli bodovať, museli sa tiež spoliehať na pomoc Trnavy, ktorá hrala v Trenčíne. Tomu však takisto išlo o účasť v prvej šestke a po dvoch rokoch v nadstavbe o titul, preto im ambície rovnako velili vyhrať. A pretrhnúť spanilú jarnú trnavskú sériu. Domáce celky napokon zabrali naplno. Duel pod Dubňom, kde sa stretli Žilina a "Ruža", mal od úvodu rýchle tempo.

Prvú gólovú príležitosť si domáci manšaft vypracoval už už v prvej minúte, no Bičachčjan proti Krajčiríkovi neuspel. O päť minút neskôr však už domáci celok skóre otvoril. Vtedy sa presadil Rusnák. O ďalších päť minút viedli "Šošoni" 2:0 zásluhou Mysloviča. Hostia naopak skórovali zo svojej prvej vážnejšej akcie. Presadil sa Kružliak, ktorý v trinástej minúte znížil na 1:2 z pohľadu Liptákov. Chvíľu nato mohlo byť dokonca vyrovnané: Petráš si poradil s Mojžišovou hlavičkou. V ďalších minútach mala bližšie ku gólu aktívnejšia Žilina, no Myslovič a po ňom Ďuriš trafili dvakrát žrď. Druhý menovaný sa do streleckej listiny zapísal v 43. minúte, keď si nabehol na Anangov center a upravil na 3:1. Do kabín schádzali mužstvá za dvojgólového vedenia domácej Žiliny.

Aj v druhom polčase sa hral aktívny futbal. Obe mužstvá si navyše vypracovali niekoľko sľubných šancí. Pri dvoch príležitostiach Madleňáka sa predviedol Petráš. Na druhej strane ho pekne napodobnil Krajčirík, ktorý vytlačil dobrú strelu Ďuriša. Hostia vyvíjali útočné snahy, no defenzíva Žiliny ich do väčších šancí nepúšťala. Skorigovať výsledok sa Ružomberku podarilo až v štvrtej minúte nadstaveného času. Rozhodca vedy ukázal na biely bod, z ktorého sa nepomýlil striedajúci Boďa. Žilina zdolala Ružomberok o gól 3:2 a keďže Trnava prišla o všetky body v Trenčíne, "Šošoni" sú späť na tretej priečke tabuľky. Ružomberok sa bude musieť uspokojiť s účasťou v nadstavbovej skupine o záchranu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk