11.08.2020 19:00 CET
1 : 2
(1:0)

"Šošoni" šokovali, s Nitrou prišli o všetky body

Veľké prekvapenie sa v druhom kole Fortunaligy zrodilo v Žiline. Domáci MŠK šokujúco podľahol na vlastnom trávniku FC Nitra 1:2 (1:0).

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Diváci v ňom väčšiu šancu na strelenie gólu nevideli. Prvýkrát musel brankár hostí zasiahnuť v úvode jedenástej minúty. A to po Gonovej umiestnenej strele k žrdi, ktorú vytesnil na roh. Hostia vsadili na protiútoky. Dobrý prienik Záhumenského v 15. minúte stihla v poslednom momente zastaviť obrana domácich. V 21. minúte sa Šefčíkovi nepodarilo preniknúť cez obranu hostí. Prihral však Vrábelovi, ktorý spoza pokutového územia prudko trafil do brvna Petrášovej brány. Ďalší rýchly protiútok Nitry v 28. minúte zakončil Šefčík technickou strelou vedľa. O minútu neskôr to skúsil z diaľky na druhej strane Bičchčjan. Šípoš predviedol veľmi dobrý zákrok. V 33. minúte z rohu šestnástky technicky vystrelil Vrábel: pokus mieriaci do horného rohu brány Petráš vyrazil. Veľkú šancu po centri Faška zlikvidoval na poslednú chvíľu odkopom Sluka. Ak by to nebol urobil, Kuník by bol strieľal zblízka do prázdnej brány. V 43. minúte sa hostia tešili z gólu, no ich radosť zmaril ofsajdový verdikt. Prvýkrát sa skóre menilo v nadstavenom čase prvého polčasu. Kurminowski si zasekol obrancu, tiesnený prihral Bičachčjanovi a ten trafil presne k pravej žrdi - 1:0.

Domáci cez polčas dvakrát striedali. V úvode druhého dejstva si vypracovali súvislejší tlak. V 55. minúte prudké zakončenie Kurminowskiho skončilo na Šípošovi. V 56. minúte dobiedzajúci Faško využil hrubú chybu domáceho obrancu Kiwiora a zoči-voči Petrášovi vyrovnal - 1:1. V 66. minúte Šefčíkov rohový kop poslal hlavou do siete opäť Faško - 1:2. V 71. minúte skúsil šťastie z 35 metrov Kopas, Šípoš strelu zvládol vyraziť. V 88. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, Bernát však napálil do múra. V 90. minúte opäť z diaľky strieľal domáci Kopas. V úvode nadstaveného času trafil do žrde Bernát a Bičachčjanovu dorážku Šípoš vyrazil. Potom išli štyria hostia na dvoch domácich obrancov, ale Hovhannisjan akciu zakončil strelou do Petráša. Žilina po víťazstve 4:0 v Senici šokovala svojich priaznivcov a na domácej tráve prehrala s Nitrou 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk