04.04.2021 16:00 CET
3 : 3
(3:3)

Žilina s DAC-om stihli šesť gólov už do prestávky

V divokom šlágri tretieho nadstavbového kola Fortunaligy remizoval MŠK Žilina pod Dubňom s FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:3, keď všetky góly padli ešte v prvom polčase.

Prvý krát mohol rozvlniť sieť v siedmej minúte Kaprálik. Jeho strela spoza šestnástky tesne minula žrď. Prvá šanca DAC-u prišla v 17. minúte. Andzouanovu strelu zrazila domáca obrana do bočnej siete. V 22. minúte dostal veľmi dobrú prihrávku od Andzouanu útočník Ramirez a zoči - voči vybiehajúcemu gólmanovi domácich nezaváhal - 0:1. Šancu zvýšiť náskok Dunajskej Strely na dva góly nevyužil Nebyla. Jeho hlavička skončila v 28. minúte na brvne. V 30. minúte Rusnák prenikol do pokutového územia a prihrávkou naprieč malým vápnom našiel Ďuriša, ktorý poľahky vyrovnal - 1:1. O tri minúty udrelo na druhej strane. Andrija Balič naozaj krásnou strelou vymietol vzdialenejšiu šibenicu Petrášovej brány - 1:2. V 36. minúte fauloval v šestnástke Davis Kaprálika a po úspešnej penalte Kurminowského žlto-zelení opäť vyrovnali - 2:2. O päť minút Ďuriš zužitkoval hlavou center Bernáta - 3:2. Svoj druhý gól v stretnutí dal aj útočník hostí Ramirez, ktorý v nadstavenom čase prvého dejstva využil prácu Blackmana. Po prestávke góly viac nepribúdali, no šance nechýbali. V 53. minúte sa proti strele Gona zo šestnástky musel pochlapiť Jedlička. Domáci brankár Petráš vytesnil v 67. minúte pokus Blackmana. Po na góly bohatom zápase sa body napokon delili. DAC je druhý so stratou trinástich bodov na Slovan, Žilina tretia o ďalších šesť bodov. MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 3:3.

"Takýto prvý polčas som ešte asi nezažil. Šesť gólov za polčas je vizitka ofenzívy, ale aj defenzívy. Treba to ale brať športovo. Dopredu sme boli nebezpeční, naopak dozadu sme neboli takí precízni. Vieme, že sme urobili chyby, na ktoré sme hráčov upozorňovali. A to nás samozrejme mrzí. Ukázali sme aj veľa nevyužitých protiútokov, kde sme hlavne v druhom polčase mohli pridať nejaký gól. Bolo tam viacero odrazených lôpt, či nepresných striel. Myslím si, že ku gólu sme mali bližšie. Dunajská Streda má kvalitné mužstvo a dnes asi nebolo nikomu súdené vyhrať. Vyhral futbal a výsledok zápasu je asi spravodlivý. Mrzí ma, že stretnutia strácame v koncovke duelov. Už sa nám to predtým stalo viackrát. Musíme byť vždy koncentrovaní až do konca stretnutia. Verím, že si z toho zoberieme ponaučenie a nabudúce to bude vyzerať lepšie. V druhej polovici sme hrali hore-dole, mali sme aj smrtiace kontry, len sme ich nedotiahli do konca. Je to škoda, lebo sme cítili, že sa ešte dá presadiť a zvrátiť to v náš prospech. V stredu nás čaká Slovnaft Cup, treba sa rýchlo skoncentrovať na pohárový duel," zhodnotil dramatický duel tréner domáceho tímu Pavol Staňo.

"Pre každého išlo o veľmi zaujímavý zápas. Je veľká škoda, že sa hralo bez fanúšikov. Podali sme dobrý výkon. V prvom polčase sme mohli byť organizovanejší, no aj bez toho sme kontrolovali hru. Podarilo sa nám streliť krásny gól. Mali sme šancu aj na 2:0, no naše príležitosti sme premárnili. Potom sme robili príliš ľahké chyby, čím sme pomohli súperovi vyrovnať. Prvý gól sme inkasovali po chybe na ľavej strane. Potom sme videli fantastický Baličov gól. Následne prišla penalta po súboji jeden na jedného a po nej sme trochu stratili koncentráciu. Domáci to využili a dostali sa do vedenia 3:2. Do šatne sme išli po veľmi peknom góle na 3:3. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy so snahou vyhrať, vytvoriť si nejaké šance na gól, no zároveň hrali organizovanejšie, taktickejšie. Bod je dobrý pre oboch," pridal svoje postrehy lodivod hosťujúceho celku Bernd Storck.

Autor: Dušan Guman / sport.sk