15.08.2020 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Ružomberok nezlomil Sereď, body si podelili

MFK Ružomberok nevyužil výhodu domáceho prostredia a s ŠKF iClinic Sereď na Liptove remizoval bez gólov 0:0.

V úvode sa všetko podstatné dialo v strede ihriska. Oba celky pomerne naďaleko obchádzali šestnástky. V 16. minúte po spolupráci s Mojžišom vošiel Brenkus do vápna hostí a prízemnou strelou tesne minul pravý dolný kút. V 31. minúte Brenkus vysunul R. Kružliaka a Yakubu kryl jeho tvrdú strelu. V poslednej štvrťhodine úvodného dejstva dostali Liptáci súpera pod tlak. V 41. minúte Kochanova strela spoza veľkého vápna letela nad. O dve minúty nato Yakubu vychytal R. Kružliaka a vzápätí Zsigmunda. Druhé dejstvo otvorili domáci tutovkou: Zsigmund poslal zoči-voči Yakubuovi Ďungela, no ten na spoľahlivom strážcovi brány stroskotal. V 60. minúte Takáč hneď po príchode na ihrisko napriahol z hranice šestnástky, no v sľubnej pozícii prekopol bránu. V 69. minúte mal veľkú šancu opäť Takáč, a znova sa predviedol Nigérijčan Yakubu. V 84. minúte, keď bol Yakubu už prekonaný, na bránkovej čiare hlavou zachránil Sereď Slaninka. Ružomberčania väčšinu zápasu režírovali, hoci po zmene strán sa už vpredu sem-tam osmelili aj hostia. Ružomberok so Sereďou napokon remizoval bez gólov 0:0.

"Odohrali sme bojovný zápas. Súper mal po predchádzajúcom kole o deň viac na odpočinok; v niektorých fázach bolo na hráčoch vidieť, že sú trochu viac unavení. Mrzelo ma, že moje mužstvo bolo v úvodných dvadsiatich minútach nervózne, inak sme tam mohli mať lepšie fázy smerom dopredu. Ružomberok nás vtedy nechal trochu hrať, čo sme ale nevyužili. Prvý polčas bol skôr medzišestnástkový, v druhom to bola hra hore-dole. Podľa mňa to nebol zlý zápas, no chýbala kvalita vo finálnej fáze. Remíza je zaslúžená, aj keď sme podľa mňa dali regulárny gól," povedal po zápase tréner hosťujúceho tímu Peter Lérant. "Tréner hostí to povedal presne - zaslúžená remíza. Takto vyzerá remízový zápas, aj keď ja remízy nemám veľmi rád, až ich nenávidím. Od začiatku stretnutia mi na našich kopačkách chýbala ľahkosť. Všetko bolo ťažkopádne. Nevedeli sme sa presadiť ani kombinačne, ani bežecky, či iným spôsobom. ŠKF má dobre organizovanú defenzívu. Tiež čakal na nejaké rýchle protiútoky, lebo v tom je veľmi kvalitný. Chceli sme tomu zabrániť, a tak sme nechali súpera trochu hrať, ale ani táto taktika celkom nevychádzala. Druhý polčas sme zvýšili nasadenie, boli z toho nejaké šance, ale zostali nepremenené. Aj hostia mali nejaké závary pred bránou," pridal svoje postrehy aj lodivod domáceho celku Ján Haspra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk