24.10.2020 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

O osude regionálneho derby Ružomberok - Žilina rozhodla exportná rana

MFK Ružomberok zvrátil nepriaznivý stav po prvom dejstve a MŠK Žilina zdolal pod Čebraťom 2:1 (0:1).

V dvanástej minúte vnikol do šestnástky hostí Gerec. V poslednej chvíli ho zblokoval stíhajúci Minárik. V 19. minúte Almásiho hlavička tesne minula cieľ. Po rýchlom brejku, keď prešiel aj cez brankára Macka, mal gól na kopačke Kurminowski. Gólu zabránil Mrva. Po následnom rohovom kope trhala Kuminovskeho hlavička sieť - 0:1. Po polhodine hry hlavou vystrašil "Šošonov" Gerec, keď o kúsok minul pravý dolný kút brány. V 37. minúte Sluka pred šestnástkou Liptákov našiel Kurminovského, a ten zblízka prestrelil bránku. O dve minúty Petráš reflexívne nohou zneškodnil tutovku Gereca.

V 48. minúte zaujal pokus Kmeťa o prekvapenie Petráša, keď jemne lízol brvno hostí. V 58. minúte Ďungel, len čo prišiel na ihrisko, mieril k ľavej žrdi. Nie však dostatočne razantne a Petráš loptu vytesnil na roh. V 65. minúte Ďungel peknou kolmicou našiel nabiehajúceho Gereca. Tomu koncovka absolútne nesadla. V 73. minúte Gereca poslal pred Petráša Regáli, ale žilinský gólman dobrým vybehnutím zatvoril strelecký priestor. Ružomberčania si s blížiacim sa záverom vytvorili veľký tlak. V 82. minúte po priamom kope Kostadinova loptu do siete hostí doklepol Kochan - 1:1. V 89. minúte v sľubnej pozícii nenamieril z prvej presne Kmeť. V prvej minúte nadstaveného času Regáli utešenou strelou do šibenice uzavrel dokonalý obrat Liptákov. Ružomberok zdolal Žilinu gólmi v závere 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk