17.04.2021 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Ružomberok využil presilovku s Pohroním

Na Liptove privítal v skupine o udržanie sa vo Fortunalige Ružomberok Pohronie a napokon triumfoval 1:0 (0:0).

Hostia vstúpili do zápasu s odhodlaním, keď v priebehu piatich minút zahrávali štyri rohové kopy. Avšak všetky bez gólového efektu. V 18. minúte sa v šanci ocitol Regáli, a Hrdlička vychytal ranu ružomberského útočníka nohami. V 34. minúte bolo horúco v domácej šestnástke. V gólovej pozícii vypálil Weir a Krajčírik predviedol veľmi dobrý zákrok. V 42. minúte Petrák tvrdo poslal na zem prenikajúceho Gereca a po druhej žltej karte sa porúčal pod sprchy. V nadstavenom čase úvodného dejstva Horehronci prečíslili zadné rady MFK. Vo veľkej šanci po dobrej prihrávke Adlera napriahol zoči-voči Krajčírikovi Fadera, no gólman Liptákov svoj tím opäť podržal.

Po zmene strán mali Ružomberčania jemnú územnú prevahu. V 63. minúte Mazan v blízkosti vlastnej šestnástky fauloval Madleňáka. Kostadinov rozohral štandardku do ohňa a nabiehajúci Mojžiš hlavou otvoril skóre svojím prvým presným zásahom v aktuálnej sezóne - 1:0. V 77. minúte tretíkrát zasahoval Krajčírik, ktorý na bránkovej čiare zneškodnil Chvějovu hlavičku a zabránil tak vyrovnaniu. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale napokon si spod Čebraťa odvážajú najtesnejšiu prehru. Ružomberok zdolal Pohronie 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk