15.05.2021 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Liptci poslali Nitru do nižšej súťaže

MFK Ružomberok sa po výhre 2:0 (0:0) vyhupol na čelo nadstavbovej skupiny o udržanie sa v súťaži. Do nižšej ligy poslal Nitru.

V tretej minúte vypálil Madleňák a Trnovský jeho ranu reflexívne vytesnil. O tri minúty nato brankár Nitry vyrobil veľký kiks, ale Regáliho lob bol nepresný. V dvanástej minúte Kostadinov vysunul Regáliho. Ten obišiel Trnovského a lopte v ceste medzi žrde zabránil pred bránou Kolčák. V 25. minúte pohotovo z prvej zakončil Brenkus, no tesne minul ľavý dolný kút brány hostí. V 29. minúte išiel Gerec sám na Trnovského. V tutovke stroskotal na nitrianskom brankárovi, ktorý zasiahol nohou. V sieti neskončila ani Maslova hlavička v 36. minúte.

Po zmene strán sa v 54. minúte k vážnejšiemu zakončeniu dostali hostia. Po strele Kindsvatera mal Krajčírik plné ruky práce. Na druhej strane Trnovský vychytal Gereca. V 57. minúte Nitranov po akcii Regáliho zachránila ľavá žrď. V 61. minúte vybojoval loptu Madleňák. Regáli bol úplne sám pred bránou Nitry, ale na Trnovského opäť nevyzrel. Trnovský o chvíľu nato kryl aj loptu z Maslovej hlavy. V 66. minúte v tíme hostí nastúpil Franko a po pár sekundách spálil veľkú príležitosť.

V 68. minúte vo vlastnom veľkom vápne fauloval Múdreho Jendrišek, Kostadinov ale penaltu nepremenil. V 79. minúte sieť nekompromisne rozvlnil Zsigmund - 1:0.

Ďalšiu veľkú šancu spálil v 82. minúte Kostadinov. V 84. minúte na opačnej strane hlavičkoval Franko center Jendriška do bočnej siete. Potom mal ďalšiu veľkú možnosť Regáli. V závere bránu Nitry prestrelil Kubík. V nadstavenom čase po brejku MFK Zsigmund prihral Regálimu a bolo 2:0.

Nitra sa po prehre 0:2 na Liptove nadobro rozlúčila s najvyššou súťažou.

Autor: Dušan Guman / sport.sk