28.11.2020 14:00 CET
3 : 0
(3:0)

Ružomberok si pochutnal na Nitre

Ružomberok v 15. kole Fortunaligy svojmu súperovi z Nitry veľa nedovolil. O výsledku rozhodol už v prvom dejstve a Corgoňov zdolal rozdielom triedy 3:0 (3:0).

Lepšie prvé dejstvo si Liptáci ani nemohli priať. V rozpätí 31 minút skórovali až trikrát. Vo ôsmej minúte sa Ružomberčania natlačili do súperovej šestnástky. Od Almásiho prešla lopta k dobre postavenému Madleňákovi, ktorý nekompromisne rozvlnil sieť - 1:0. O dve minúty nato v sľubnej pozícii zvnútra šestnástky prekopol domácu bránu Mustafič.

V 17. minúte našiel Regáli pred bránou FC Kostadinova, ten to mal ale na dlhú nohu. V 35. minúte Almási najprv hlavou trafil pravú žrď a vzápätí odrazenú loptu sám dorazil do siete - 2:0. O tri minúty Regáli potiahol rýchlu akciu po ľavej strane až do šestnástky hostí a Takáč bez problémov zvýšil na 3:0.

Nitrania v druhom polčase útočili a tlačili sa pred bránu. V 52. minúte mal veľmi dobrú príležitosť znížiť Mustafič, lenže lopta mu absolútne nesadla. V 59. minúte Faško mieril do stredu brány MFK, kde stál pripravený Macík. V závere sa vpredu opäť pripomenuli domáci. V 78. minúte Harush vyrazil priamy kop Masla pred seba. Potom zneškodnil Regáliho dorážku. Vzápätí mal tutovku na kopačke Bobček. Hostí na bránkovej čiare ratoval jeden zo zadákov. Ružomberok zdolal Nitru vysoko 3:0.

"Pred nami stála jednoznačná úloha zvíťaziť. Prvý polčas bol jeden z najlepších, aké sme odohrali, čo som pri mužstve. Boli sme rýchli, agresívni, presní, kombinační a aj strelecky úspešní, takže to spĺňalo všetky kritériá. Neviem, či v druhej polovici nebola hlava príliš nahlodaná prvopolčasovým výsledkom; z našej strany to už nebolo, ako v prvom polčase. Celkom sa to ani nedalo, lebo naše tempo do prestávky bolo veľmi vysoké. Napokon sme rozumnou, inteligentnou hrou udržali 3:0 a s predvedeným výkonom som veľmi spokojný," povedal po víťaznom zápase tréner Ružomberka Ján Haspra.

"Do zápasu sme nevstúpili dobre. V prvom polčase mužstvu chýbal pohyb, dôraz. Hlavne v hernom systéme sme sa nevedeli nájsť a súper nám odskočil o tri góly. V druhej polovici prišla zmena herného systému, tiež prístupu hráčov. Klobúk dole, hrali sme veľmi dobre, mali sme šance, aby sme minimálne vyrovnali. V prvom polčase bol jednoznačne lepší súper, druhý hodnotím veľmi pozitívne z našej strany. Len škoda, že šance, ktoré sme si vypracovali, zostali nepremenené. Výsledok je taký, aký je, ale za druhý polčas si chalani zaslúžia pochvalu. Vstupovať do druhého polčasu za stavu 0:3 nie je jednoduché," vyjadril svoj názor na duel tréner hostí Gergely Geri.

Autor: Dušan Guman / sport.sk