15.08.2020 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

Senica s Michalovcami s prvými gólmi v sezóne

FK Senica sa v treťom kole Fortunaligy po dvoch vysokých prehrách veľmi dobre pozviechala. Na domácej tráve zdolala MFK Zemplín Michalovce vysoko 3:0 (1:0).

Išlo o súboj tímov, ktoré nielen, že prehrali oba úvodné duely novej sezóny, ale doposiaľ ešte nestrelili ani gól. Aj preto bola na oboch stranách badateľná nervozita a nepresnosť. Diváci videli na Záhorí málo šancí. Prvú mal v 36. minúte Malec, ktorý zakončoval po rýchlom protiútoku. Brániaci hráč jeho strelu stečoval na roh. Záver polčasu patril domácemu celku. V 43. minúte to spoza šestnástky skúšal Moses. V 44. minúte po peknej akcii Yenneho a centri Nemca zakončil hlavou útočník Malec - 1:0. Bol to prvý gól tohto hráča v senickom drese a zároveň prvý gól Senice v novej sezóne.

Úvod druhého polčasu priniesol veľkú trmu-vrmu pred bránou východniarov. Neujali sa strely Maleca ani Didibeho. Potom mal viac loptu na svojich kopačkách Zemplín. Chýbalo mu však zakončenie. Skóre sa menilo na opačnej strane. Chybu v rozohrávke Michaloviec využil Moses. Jeho tvrdú strelu brankár vyrazil pred Maleca, ktorý zachoval chladnú hlavu. Prihral Piroskovi a pred kapitánom Senice zívala prázdna brána - 2:0. Michalovčania mohli znížiť v 71. minúte: Phillips dobre zahral štandardnú situáciu, Piroska loptu jemne tečoval a brankár Fryšták ju vyškriabal na rohový kop. V 78. minúte dobre zadribloval mladík Addo a zakončil strelou do ľavej šibenice - 3:0. Hostia mohli skorigovať stav po rýchlom protiútoku v 88. minúte. Avšak Sidibé nastrelil ľavú žrď. FK Senica zaknihovala veľmi dôležité víťazstvo 3:0 a Michalovce aj po treťom kole čakajú na prvý gól v novej sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk