26.09.2020 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

Spartak po zmene trénera vyhral aj v Senici

V sobotnom prvom zápase ôsmeho kola Fortunaligy podľahol FK Senica na domácej tráve Spartaku Trnava 0:2 (0:1). Hostia po zmene trénera bodujú.

Už v šiestej minúte mohol skóre zápasu otvoriť Carrillo po dobrom centri Pirosku zo štandardky. Hlavičku španielskeho stopéra vytlačil na rohový kop brankár hostí Rusov. V 15. minúte po centri Turňu neuspel hosťujúci Mikovič, keď jeho strela tesne minula ľavú žrď Fryštákovej brány. V 29. minúte po centri z pravej strany zakončil hlavou Cabral, no Fryšták jeho pokus bez problémov kryl. V 40. minúte sa po chybe domácich a zlom odkope v šestnástke dostal k lopte Bukata a strelou k žrdi nedal Fryštákovi šancu - 0:1. Po zmene strán už v 47. minúte zakončoval strelou spoza šestnástky striedajúci Gallovič. Rusov nezaváhal. V 60. minúte našiel Malec na krídle Mosesa. Domác hráč si to namieril do stredu a jeho pokus letel tesne nad bránu Rusova.

V 68. minúte Yao po prihrávke Mikoviča prudko zakončil z hranice šestnástky. Fryšták predviedol dobrý zákrok a loptu vyrazil na roh. V 70. minúte zaútočil Spartak po pravom krídle. Center Bamideleho našiel na zadnej tyči Cabrala, ktorý loptu usmernil do prázdnej brány - 0:2. O minútu nato mohol znížiť Malec. Avšak center striedajúceho Totku bol na zadnej tyči pridlhý. V 76. minúte zahrával priamy kop Yenne, a jeho strela preletela tesne vedľa pravej žrde. V 83. minúte preletel dobrý center Kopečného cez Maleca a Berishu až k Yennemu. Technický obstrel domáceho futbalistu tesne minul priestor medzi tromi žrďami. FK Senica podľahol vo ôsmom kole na domácom ihrisku obrodenému Spartaku Trnava 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk