29.11.2020 15:00 CET
0 : 3
(0:1)

Slovan zničil Senicu a je zasa prvý

V poslednom, nedeľnom zápase 15. kola Fortunaligy podľahol FK Senica na domácej tráve úradujúcemu majstrovi z Bratislavy vysoko 0:3 (0:1).

V prvom polčase držali loptu na kopačkách prevažne belasí. Do zakončenia sa však dostávali ťažko. Seničania sa usilovali o rýchle protiútoky. Do prvého zakončenia sa dostal Slovan v 16. minúte. Vtedy Rafael potiahol loptu pozdĺž šestnástky, a jeho strelu z asi 20-tich metrov vyškriabal Fryšták na rohový kop. Seničania sa dostali do jedinej, ale zato veľkej príležitosti. Po narážačke s Košťálom sa pred Greifom ocitol Yenne. Hosťujúci brankár vytiahol dobrý zákrok. Loptu vyrazil nohami a tá po následnej Košťálovej dorážke letela nad. V 41. minúte po Nonovom pase vbehol po pravej strane do šestnástky Pauschek. Loptu ešte prihral úplne voľnému Strelcovi, ktorý nemal problém dopraviť ju do siete - 0:1.

Do druhého polčasu nastúpili Seničania aktívnejšie. V 47. minúte Carrillovu hlavičku pokryl brankár. V 49. minúte po Piroskovom priamom kope Asanovič vyrovnal na 1:1. Rozhodcovia po konzultácii gól najskôr uznali, po protestoch hosťujúcich hráčov ho však odvolali. Od tejto minúty sa hra znervóznila. V 56. minúte vypálil Piroska spoza 16-ky vedľa. Slovanisti mali prvú väčšiu šancu v druhom polčase v 66. minúte, a hneď z nej udreli. Rafael prenikol až pred brankára a zoči-voči Fryštákovi nezaváhal - 0:2. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 68. minúte Malecovo zakončenie zneškodnil Greif. Na druhej strane si s veľkou príležitosťou na zmenu skóre neporadil Strelec. Fryšták vyrazil. V 80. minúte senický brankár eliminoval aj nebezpečné zakončenie Daniela. V 82. minúte zoči-voči Greifovi neuspel Piroska. V 85. minúte preloboval domáceho brankára Holman - 0:3. V nadstavenom čase si Záhoráci vypracovali ďalšiu tutovku: po prihrávke Dudu prestrelil bránku striedajúci Niarchos. Slovan vyhral na Záhorí 3:0 a opäť sa vrátil na čelo fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk