20.03.2021 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Senica čakala na tri body od Serede osem zápasov

Druhé kolo nadstavbovej časti Fortunaligy prinieslo tri body Senici, ktorá si na Záhorí poradila so Sereďou tesne 1:0 (0:0).

Domáci nastúpili prvýkrát bez brankára Fryštáka, ktorý je zranený. Medzi tromi žrďami ho nahradil Belgičan Vliegen. Záhoráci začali aktívne a snažili sa zakončovať. Vo ôsmej minúte po prihrávke Ljubičiča sa za obranou ocitol Majdan. Prihral pred bránu Košťálovi, ale ten dostal loptu na päty a zakončil mimo. Vzápätí po centri Majdana zaznelo brvno. V 15. minúte to po štandardke skúšal domáci Asanovič, ale z otočky tesne minul ľavú žrď. Hostia sa zamerali na defenzívu, útočili len občas. Jedinú strelu do priestoru domácej brány mal v 25. minúte na svedomí Lačný, no Vliegen bol pozorný. V 38. minúte pálil spoza pokutového územia Seničan Gamboš, keď našiel pripraveného Yakubua. Napriek prevahe domáceho celku gól v prvom dejstve nepadol.

Druhý polčas priniesol vo svojom úvode dve veľké šance hostí. V 53. minúte Lačný prihral do čistej príležitosti Jureškinovi, ale zahviezdil Vliegen. O dve minúty neskôr Lačný ušiel domácej obrane, no Vliegen opäť zasiahol a Lačný z dorážky minul. Jediný gól duelu padol v 64. minúte. Po Piroskovom rohu zakončil Malec. Prvý pokus obrana súpera zblokovala, no z dorážky už brankára Yakubua prepálil a otvoril skóre - 1:0. Domáci potom zápas kontrolovali. Hostia si pomáhali nakopávanými loptami, čo k úspechu neviedlo. V závere mohli domáci pridať druhý gól, no Yakubu končekmi prstov Dudov pokus vyškriabal. Senica po ôsmich vzájomných zápasoch zdolala Sereď 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk