08.08.2020 19:00 CET
0 : 4
(0:0)

FK Senica - MŠK Žilina 0:4

FK Senica podľahol MŠK Žilina v úvodnom dueli novej sezóny Fortunaligy pozoruhodným spôsobom, keď po druhopolčasovej smršti súpera prehral na domácej pôde 0:4 (0:0).

Úvodné dejstvo malo dobré tempo a diváci sa napriek absencii gólov nenudili. Úvodných 15 minút mali územnú prevahu Žilinčania. V druhej minúte zakončil Paur, ale novic v senickej bránke Fryšták bol pozorný. Veľkú šancu mali Záhoráci v siedmej minúte, keď po brejkovej situácii Paura zakončil Iľko do ľavej žrde a Ďurišova dorážka letela vedľa. Postupne sa hra vyrovnala. V 19. minúte delovkou vyprášil Petrášovi rukavice Yenne. Gólman loptu vyškriabal na ľavú žrď. O dve minúty rovnaký hráč vypálil ďalšiu strelu a hoci bola tečovaná na rohový kop, ten sa napokon nekopal. V 40. minúte Šimčák zakombinoval s Piroskom, vnikol do 16-ky, no ľavačkou mieril do bočnej siete.

Začiatok druhého dejstva priniesol nápor domácich, ktorí si vypracovali dve gólové šance. V 47. minúte Duda zobral loptu stopérovi Žiliny, dostal sa do veľkej šance, ale Petráš vyrazil. O desať minút Didibova lopta išla milimetre vedľa pravej žrde. Žilinčania prvýkrát udreli po hodine hry. Po rohu sa dostal k lopte na zadnej žrdi Ďuriš po Slukovom nevydarenom zakončení a prestrelil Fryštáka - 0:1. O štyri minúty sa dostal do brejkovej situácii kapitán Paur a špicou zvýšil na 2:0. Seničania potom akoby úplne odišli z ihriska, Žilinčanom však vychádzalo všetko. Výsledok upravil striedajúci Bičachčjan. A to najskôr v 79. minúte, a potom po rýchlom protiútoku v 83. minúte, keď akciu zakončil gólovou hlavičkou. Senica podľahla Žiline vysoko 0:4.

"Súhlasím s trénerom hostí: úvodných 20 minút patrilo súperovi, pokiaľ si to u nás sadlo. Potom to bolo z našej strany lepšie, vyrovnali sme hru, dostali sme sa do zápasu. Vypracovali sme si tri príležitosti, mohli sme otvoriť skóre. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, mali sme dve čisté šance. Potrebujeme sa zohrať, pred zápasom sme museli zmeniť nejaké pozície, pretože sa nám zranil útočník. Prehra je možno trochu krutá, hostia v druhom polčase trafili štyrikrát bránu a strelili štyri góly," povedal po zápase tréner Senice Anton Šoltis. "Zápas bol zaujímavý, s množstvom šancí. Po úvodnej 15-minútovke, kde sme mali tri gólové situácie, sa zápas mohol vyvíjať inak, ak by sme inkasovali. Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom," pridal svoje postrehy tréner úspešného celku Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk