15.05.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Na Záhorí medzi Senicou a Pohroním gól nepadol

V predposlednom nadstavbovom kole Fortunaligy remizoval domáci FK Senica s Pohroním bez gólov 0:0.

Od začiatku sa hralo pomerne útočne. V 20. minúte sa domáci dostali do troch zakončení. V piatej minúte to vyskúšal Košťál, a jeho strelu z uhla brankár kryl. Onedlho zakončoval opäť ten istý hráč. Od 20. minúty sa dostávali do nebezpečných protiútokov hostia, dobre hrali najmä krídelníci Fadera a Blahút. Badolova strela zo 16-ky letela nad. V 28. minúte lopta po prízemnej krížnej strele Blahúta išla tesne vedľa pravej žrde. V 42. minúte podnikli hostia rýchly protiútok, na začiatku ktorého bol brankár Hrdlička. Badolo potiahol loptu a našiel Chvěju, ktorý ale mieril vedľa senickej brány.

Obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Miernejšiu prevahu mali domáci, ktorí sa dostávali i do zakončenia. V 56. minúte Gallovičovu strelu kryl brankár. O dve minúty neskôr Šimčák poslal loptu na vlastnú bránu a zastavila ju až pravá žrď. V 59. minúte po rýchlom protiútoku domácich vedľa ľavej žrde zakončil Gamboš. Domáci sa tlačili pred bránu Pohronia. V 66. minúte sa do veľmi dobrej pozície dostal Malec. V poslednej chvíli ho na päťke zablokovali obrancovia Pohronia. V 69. minúte Košťálov priamy kop vyškriabal na rohový kop brankár Hrdlička. V závere sa síce viac hralo na polovici hostí, Záhoráci sa však už do šance dostať nedokázali. Aj preto sa Senica a Pohronie rozišli bez gólov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk