29.08.2020 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

Senica neprekonala obranný autobus Nitry

Vo štvrtom kole Fortunaligy si FK Senica podelil body s FC Nitra. Na Záhorí diváci gól nevideli, duel sa tak skončil výsledkom 0:0.

Domáci sa v prvom dejstve vrhli do útoku a boli lepším mužstvom. Hostia postavili obranný val s piatimi obrancami. Počas prvého polčasu netrafili priestor senickej bránky ani raz. Veľmi pekná bola akcia Senice v trinástej minúte, ktorá mohla otvoriť skóre. Po vydarenej kombinácii po osi Piroska - Malac a Dudovom centri opečiatkoval ľavú žrď Yenne. Rovnaký hráč zakončoval aj v 18. minúte, no jeho strelu po zemi spoza šestnástky brankár kryl. V 21. minúte zneškodnil Šípoš hlavičku Mosesa z ôsmich metrov. V 31. minúte po rohovom kope prestrelil z päťky Didiba. Gól nepadol ani v nadstavenom čase po zakončení Adda. Do kabín tak tímy schádzali za bezgólového stavu.

Aj druhý polčas sa niesol v znamená hernej prevahy domáceho celku. No chýbala presná koncovka. V 59. minúte po dlhom aute predĺžil loptu Malec a pred Mosesom pri zadnej žrdi odkopol obranca. V 69. minúte sa do prvého zakončenia po svojom príchode dostal Košťál a gólman loptu kryl. O dve minúty bol po rohovom kope v zakončení Didiba. Domácim robila problém veľmi prehustená obrana mužstva spod Zobora. Napriek tomu mohli rozhodnúť. V 90. minúte Malecovu hlavičku z päťky vyrazil brankár Šípoš. Aj tomu môže Nitra ďakovať, že si zo Senice odváža bod po bezgólovej remíze 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk