21.11.2020 14:00 CET
3 : 3
(1:0)

Pohronie s Trnavou ponúkli až šesť gólov

V 14. kole Fortunaligy uhralo Pohronie s trnavským Spartakom gólovo štedrú remízu 3:3 (1:0).

Domáci mali v prvom dejstve viac z hry. Už v prvej minúte po centri Faderu hlavičkoval Audino. Loptu naddvihol hosťujúci Tsaousis do brvna. Po 15-tich minútach v šestnástke Audino priťukol Weirovi, ktorý sa preštrikoval cez troch hráčov a nezadržateľne rozvlnil sieť - 1:0.

Po tridsiatich minútach Yusuf z ľavej strany vyprášil rukavice Jenča. Nebezpečnejšia na opačnej strane bola koncovka Faderu po zemi, no zasiahol gólman Trnavy. V 51. minúte striedajúci Vlasko unikol po pravej strane. Prihral pred bránku, kde sa zjavil rýchly a pohotový Yao - 1:1. O desať minút nato sa ujala nadzemná strela Vlaska k žrdi z vyše dvadsiatich metrov - 1:2.

V 69. minúte po centri Mazana sa lopta odrazila od jedného zo stopérov Spartaka pred Petráka, ktorý šancu neodmietol - 2:2. Domáci mohli pridať tretí gól po centri Mazana, no striedajúci Bimenyimana sa z hranice päťky zoči - voči Rusovovi nepresadil. V osemdesiatej minúte po priamom kope Mazana hlavičkoval Pavlík. Loptu odkopol Savvidis. Rusov ju v súboji s Bimenyimanom nedokázal vytiahnuť od bránky, ale zasunul ju do nej - 3:2.

Dobrú možnosť na strane hostí nevyužil Cabral, ktorého na strane Pohronia napodobnil Badolo. V nadstavenom čase išiel do pokutového územia aj Rusov. Po rohovom kope sa odrazená lopta dostala k Savvidisovi, ktorý z otočky prudko vystrelil a vyrovnal na konečných 3:3. Pohronie si s Trnavou body podelilo.

"Bol to boj na blate. Ak máme hrať mesiac ligu na takýchto terénoch, tak sa o futbale nebavme. Bolo to o súbojoch, odrazených loptách a väčšom šťastí v šestnástke. Nakoniec padlo šesť gólov, čo mohlo byť pre divákov zaujímavé. Som rád, že sme sa boli schopní dvakrát vrátiť do zápasu. Bod je pre nás dobrý, i keď sme v určitej fáze druhého polčasu mysleli na tri. Treba však rešpektovať i silu súpera. Sklamaný som ale z ihriska. Dobrý futbal sa dá hrať len na dobrom ihrisku," vyjadril svoje názory na zápas tréner hostí Norbert Hrnčár.

"Prvý polčas sme hrali dobre. Súpera sme k ničomu nepustili. Boli sme aktívni, napádali sme a strelili sme aj gól. Nerozumiem tomu, čo sa prihodilo v druhom polčase v prvých dvadsiatich minútach, počas ktorých sme dvakrát inkasovali. Musím však svojich hráčov pochváliť, že sa dokázali vrátiť do zápasu, vytvorili si tlak a za stavu 3:2 sme siahali po víťazstve. Prišli sme oň v samom závere zo skrumáže. Chýbal mi hráč, ktorý by loptu dal von zo šestnástky. Na môj vkus hráme príliš futbal pre divákov, pretože inkasovať doma tri góly, to by sa stávať nemalo. Nemáme tím, ktorý by vyhrával 4:3. Musíme sa viac pozerať na defenzívu. Nesúhlasím s trénerom hostí, pretože ihrisko bolo dobre pripravené a bol tam celý rad futbalových situácií. Hovorí napokon za to i konečný stav 3:3," zhodnotil priebeh zápasu tréner Pohronia Jan Kameník.

Autor: Dušan Guman / sport.sk