04.10.2020 18:00 CET
1 : 2
(1:1)

Slovan na Pohroní znížil náskok Dunajskej Stredy

V deviatom kole Fortunaligy vydoloval ŠK Slovan Bratislava tri body na pôde Pohronia, ktoré zdolal 2:1 (1:1).

V prvom polčase sa hral ofenzívny futbal a prišlo i veľa šancí. V siedmej minúte hlavičkoval v dobrej pozícii Strelec, no situáciu zachránil brankár Jenčo. Na opačnej strane trafil do bočnej siete Bimenyimana. Po štvrťhodine hry skóroval Strelec, avšak po ofsajdovej pozícii. V 22. minúte opäť zakročil Jenčo po zrazenej lopte od brániaceho spoluhráča. O neprestrielnosť však prišiel v 27. minúte. Ratao si v šestnástke zasekol obrancu a medzi jeho nohy umiestnil loptu presne do siete - 0:1.

Domáci sa snažili o vyrovnanie, dvakrát zakončoval Mazan. V 39. minúte Nonov center prešiel cez viacero hráčov Slovana a v poslednom momente ratoval Jenčo. V 40. minúte Blahút ustál súboj s obranou Slovana, pretlačil sa do zakončenia a prekonal Greifa - 1:1. Krátko pred koncom prvého polčasu po centri z pravej strany úplne osamotený hlavičkoval Ratao, ale znova narazil na Jenča.

V 59. minúte po prihrávke Pauscheka za obranu Nono nabil Rataovi, a ten strelil svoj druhý gól v zápase - 1:2. O dve minúty sa lopta po odkope Jenča odrazila k Holmanovi, ktorý ju lobom posielal do brány, no odvrátil ju Chríbik. V 71. minúte z priameho kopu tesne minul Nono. Skóre sa už nezmenilo, a tak Slovan vyhral na Pohroní 2:1. "Bol to náročný a dynamický zápas. Zaslúžili sme si vyhrať. Čelili sme však dobre hrajúcim domácim. S výsledkom som spokojný. Ešte viac som spokojný s tým, čo som videl po zápase na mojich hráčoch. Bola tam nielen radosť z víťazstva, ale aj veľký tímový duch. To je pre mňa kľúčové," uviedol po zápase tréner belasých Darko Milanič.

"Proti kvalitnému súperovi sme odohrali takticky dobrý zápas. Škoda, že sme ho nechali ľahko streliť góly. Chybovali sme pri štandardkách. Za bojovnosť musím chlapcov pochváliť. Ak budeme takto pokračovať v ďalších zápasoch, mali by sme už bodovať. O ďalších veciach nebudem hovoriť, lebo o tom nesmieme hovoriť. Gratulujem súperovi," vyjadril sa na margo zápasu tréner domáceho celku Mikuláš Radványi.

Autor: Dušan Guman / sport.sk