19.09.2020 19:00 CET
2 : 2
(2:2)

Pohronie takmer otočilo so Sereďou, body sa delili

V siedmom kole Fortunaligy prišla Sereď v Pohroní o dvojgólové vedenie a body sa napokon delili po remíze 2:2 (2:2).

Úvod stretnutia patril hosťom. V piatej minúte našiel Pankaričan na ofsajdovej línii Špehara. Ten išiel sám na brankára Jenča, obišiel ho a pohodlne skóroval - 0:1. Domáci s reklamáciou ofsajdu neuspeli. V pätnástej minúte mohlo Pohronie vyrovnať, ale Bimenyimana z dobrej pozície zakončil vysoko nad. Dlhý center z ľavej strany našiel na vzdialenejšej žrdi Špehara. Špehar hlavou poslal loptu do stredu šestnástky, kde bol nemýliaci sa Pankaričan - 0:2. Pohronie odpovedalo do troch minút z brejku. Bimenyimana síce zastavil Duranski, no lopta sa dostala k Pavlíkovi. Ten pokračoval k šestnástke a z jej hranici vystrelil presne k žrdi - 1:2. V 27. minúte po priamom kope Weira Yakubu centrovanú loptu vyrazil. Následne ho preloboval Pavlík a z metra do siete hlavičkoval Bimenyimana - 2:2. Ešte do polčasu mohol padnúť ďalší gól. Pankaričan pálil voľný v šestnástke do bočnej siete, po rohu hlavičkoval Hučko pod brvno a nechal vyniknúť gólmana Jenča.

V druhom polčase mali prvú šancu domáci. V 51. minúte po priamom kope Weira hlavičkoval na päťke Fadera a tesne minul ľavú žrď. Sereď sa dostala pod tlak. Po hodine mohla však ísť do vedenia z brejku. Potoma mieril z 15-tich metrov vedľa bránky. Zaujal tiež prienik Pankaričana, ktorý z uhla nepochodil. Pohronie neustále búšilo do súpera. Nebezpečné situácie vznikali najmä po štandardkách. V poslednej minúte po priamom kope hostí hlavičkoval Djiby Ba a Jenčo len s námahou zasiahol loptu na bránkovej čiare. Pohronie v závere nedokázalo zlomiť Sereď a s ŠKF iClinic remizovalo 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk