22.08.2020 20:00 CET
2 : 1
(1:0)

Vicemajster zo Žiliny padol opäť, tentoraz na Pohroní

FK Pohronie zažíva vcelku vydarený vstup do sezóny. Po cennej remíze v Trnave dokázal Žiar vo štvrtom kole zdolať na domácej tráve vicemajstra zo Žiliny 2:1 (1:0).

Úvod stretnutia bol rušný. Už v 30. sekunde duelu mieril do žrde Bernát. V tretej minúte sa pred domácim brankárom Jenčom nepresadil Iľko. Nasledovala šanca Bimenyimanu, ktorý zakončil z vnútra šestnástky tesne vedľa. V desiatej minúte ho z asi dvadsiatich metrov napodobnil Weir. Dolná Ždaňa sa dostávala do pološancí, no hrať dopredu sa snažili aj hostia. V 33. minúte mali tri šance domáci futbalisti. Najprv strieľal Fadera, a Petráš loptu vyrazil. Zneškodnil aj koncovku Blahúta. Do tretice sa k lopte dostal Bimenyimana a opečiatkoval brvno. Rovnaký hráč mieril hlavou do brvna aj o dve minúty neskôr po rohu Weira. Tretia šanca Bimenyimanu však už skončila gólom. Strelec ťažil z chyby žilinského stopéra Kopasa a spolu s Faderom išiel sám na bránku. Zodpovednosť zobral na seba a vybehnutého Petráša prekonal - 1:0.

V druhom polčase to za hostí skúšal najprv prudkou strelou z väčšej vzdialenosti Myslovič, keď mieril tesne nad brvno. V 53. minúte po rohovom kope Kopasa a centri na zadnú žrď hlavou skóroval Iľko - 1:1. Pod Šibeničným vrchom sa hral naďalej útočný futbal. Pohronie mohlo ísť do vedenia druhýkrát po prieniku Blahúta, ktorý loptu poslal do bočnej siete. O pár minút ho po úniku z ľavej strany napodobnil Petrák. Vedľa žrde mieril aj Fadera. V 61. minúte mu však loptu posunul Špiriak, Fadera prešiel cez Kopasa a obstrelil Petráša - 2:1. Kouč Žiliny reagoval trojnásobným striedaním. Ale jeho zverenci sa k šanci dostali až v 80. minúte: Ďuriš prehlavičkoval Jenča, no lopta putovala vedľa bránky. V závere duelu držali loptu viac domáci. V poslednej minúte zápasu v šestnástke nechali voľného Minárika, ktorý pálil tesne vedľa. Pohronie pred - podľa predpisov - napoly zaplnenom štadióne ustrážilo proti Žiline tesnú výhru 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk