22.05.2021 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Pohronie vzalo pri rozlúčke so sezónou body "Ruži"

Pohronie uzavrelo aktuálnu sezónu Fortunaligy víťazne, keď na domácej tráve zdolalo MFK Ružomberok najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

V prvom polčase mali prevahu domáci futbalisti. K dvom dobrým hlavičkám sa dostal Badolo. Ružomberčania pohrozili spoza veľkého vápna Luteránom. V 22. minúte hľadal Gerec z pravej strany voľného Kružliaka, no dvojica neuspela. Pohronie zakončovalo o minútu neskôr z priameho kopu Weira. Hlavičkoval Štrba a tesne minul ľavú žrď. V 25. minúte sa z ihriska po druhej žltej karte porúčal hosťujúci Kojnok. Slušný prienik predviedol Kružliak.

V 38. minúte mieril vedľa domáci Adamec. O minútu nato zahral rukou v šestnástke Maslo a nariadenú penaltu nevyužil Chvěja. Chvěja sa dostal do vyloženej šance aj na začiatku druhého polčasu, keď prepálil bránku. Potom Petrák poslal loptu k bližšej žrdi, kde opäť operoval český kanonier a tentoraz sa nepomýlil - 1:0.

Druhý gól mal v 59. minúte na hlave Fadera. Skúšal to i Adamec, ktorý mieril tesne vedľa pravej žrde. Napodobnil ho Badolo. Oslabený Ružomberok sa dostal pred bránku súpera až v 83. minúte, no Múdry zakončil veľmi zle. Pohronie zdolalo Ružomberok 1:0.

"Od začiatku sme boli aktívni viac, než súper. Snažili sme sa otvoriť hru cez krídelné priestory a dostať sa pred bránku centrovanými loptami. Vytvorili sme si aj šance. Náš výkon v prvom polčase vygradoval do pokutového kopu, ktorý sme nepremenili. Hráčov to trošku ovplyvnilo, no na začiatku druhého polčasu sa zdvihli a dali sme gól. Druhý polčas však hodnotím horšie, než ten prvý. Po našom góle sme neboli uvoľnení, dopadla na nás ťarcha okamžiku. Hráči sa viackrát zle rozhodovali, nevedeli pridať druhý gól. Napokon sme sa snažili dobre brániť, nepustiť súpera do brejku. Jedenkrát sa nám to nepodarilo, Ružomberok mal veľkú šancu. Snažili sme sa to však dohrať do víťazného konca a za to chcem chlapcom poďakovať," povedal po zápase tréner víťazného mužstva Jan Kameník.

"Stretli sa dve vyrovnané mužstvá. Od začiatku tomu nasvedčoval aj zápas. Bolo to bojovné, no dostavila sa nepríjemná situácia s naším vylúčeným hráčom. Od toho momentu prevzal taktovku zápasu domáci tím. Pohronie si vytváralo šance, bolo lepšie. Na začiatku druhého polčasu sa súper ujal vedenia, potom to už bolo v poli vyrovnané. My sme sa pokúšali zápas zvrátiť v náš prospech, no bolo to kŕčovité a výsledok sa nám napokon otočiť nepodarilo. Pohronie zvíťazilo zaslúžene," zhodnotil duel tréner hostí Ján Haspra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk