05.12.2020 14:00 CET
2 : 2
(1:1)

Pohronie s "Ružou" dvakrát neustrážilo vedenie

FK Pohronie si v sobotu body s Ružomberkom podelilo. V Žiari nad Hronom skončil zápas remízou 2:2 (1:1).

Domáci sa s chuťou pustili do súpera a rýchlo viedli. Chybnú malú domov hosťujúceho kapitána Masla zachytil v druhej minúte Bimenyimana. Hoci zblízka napálil len do žrde, lopta sa ešte dostala k Faderovi. Ten ju zas posunul Weirovi, ktorý z asi 15-tich metrov už namieril presne - 1:0. Druhý zásah mal na kopačke Pavlík. Loptu posielal do horného rohu bránky, no Krajčírik ju vytiahol nad brvno. Ružomberčania vyrovnali v pätnástej minúte po dlhom pase Kostadinova z vlastnej polovice na Regáliho. Posledne menovaný išiel sám na Jenča a uspel - 1:1. Následne sa v dvoch šanciach ocitol Bimenyimana. V prvej strieľal tesne vedľa a v druhej zakončoval nožničkami; s podobným výsledkom. V 39. minúte predviedli Liptáci rýchlu akciu. Kostadinov vysunul voľného Takáča, ktorý nemieril presne. Pred prestávkou po rohovom kope Mazana Jacko pätičkou tesne minul protiľahlú šibenicu.

Druhý polčas začali lepšie hráči Pohronia. Weir vysunul Faderu, ktorý prešiel po ľavej strane cez Mrvu, dostal sa pred bránku a napriek vkĺzačke Maska zakončil úspešne - 2:1. Hostia odpovedali do troch minút. Obročník vyrobil veľkú chybu pri postrannej čiare a Regáli ju potrestal, keď sa dostal pred Jenča a nezaváhal - 2:2. A mohlo byť aj 2:3, pretože po hodine hry Regáli posunul loptu Gerecovi, a ten v páde zakončoval vedľa. Na opačnej strane bolo rušno pred bránkou Krajčírika po priamom kope Weira. Bimenyimana a Fadera narazili na nepriedušnú obranu "Ruže". Potom voľný Fadera prestrelil bránku a ružomberského stredopoliara Kostadinova v šestnástke vychytal Jenčo. Pohronie remizovalo s Ružomberkom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk