06.02.2021 17:30 CET
3 : 1
(1:1)

Pohronie s Nitrou začalo stíhaciu jazdu o záchranu

Po zimnej prestávke nastúpili dnes proti sebe v dohrávke 17. kola Fortunaligy FK Pohronie a FC Nitra.

Zápas sa pre nespôsobilosť terénu v Žiari nad Hronom odohral na žilinskom štadióne pod Dubňom. Pohronie bolo pred ním vo veľmi zlej situácii. Veď na poslednom mieste tabuľky najvyššej slovenskej súťaže strácalo na predposlednú Senicu už päť bodov. Nitra bola s 19-timi bodmi ôsma. Pohronie vstúpilo do zápasu úspešnejšie, ako jeho súper. Po faule Pagliucu na Bangalu zahrával domáci celok pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Da Silva. Šípoš nevystihol smer strely a Pohronci viedli 1:0.

Pagliuca napravil svoju chybu po polhodine hry. Vtedy po prihrávke od Šefčíka napriahol z 20-tich metrov a na jeho trochu "plávajúcu" krížnu strelu Hrdlička nedosiahol. Lopta skončila pri vzdialenejšej žrdi - 1:1.

Ďalšie zaujímavé momenty priniesol až druhý polčas. V 51. minúte zmätok pred Hrdličkom, keď lopta poskakovala v šestnástke domácich, nevyužili Mustafič a po ňom ani Kolčák. V 70. minúte mohli ísť domáci opäť do vedenia, avšak striedajúci Mazan v dobrej príležitosti trafil žrď. V 80. minúte zakončil zo šiestich metrov presne k pravej žrdi Štrba a bolo 2:1.

V závere Nitra vsadila všetko na jednu kartu, čo z brejku využil osamotený Da Silva, ktorý definitívne rozhodol. FK Pohronie zdolalo celok spod Zobora o dva góly 3:1. Toto víťazstvo zároveň znamená, že posledný celok tabuľky sa k jedenástej Senici priblížil na rozdiel dvoch bodov, pričom má navyše zápas k dobru. Ten odohrá už v utorok v dohrávke 18. kola proti Seredi.

Autor: Dušan Guman / sport.sk