22.05.2021 19:00 CET
0 : 4
(0:2)

Michalovce deklasovali Nitru a vyhli sa baráži

Nitra, kvárená vnútornými problémami a opúšťajúca Fotunaligu, podľahla po odchode množstva hráčov pod Zoborom Michalovciam 0:4 (0:2).

Michalovce cestovali do Nitry so snahou vyhnúť sa baráži. Pre domácich zas išlo o rozlúčku s najvyššou súťažou. V šiestej minúte rozcvičila brankára Markoviča nevýrazná Mustafičova strela. Skóre zápasu sa prvýkrát menilo po polhodine hry. Po veľmi peknej prihrávke Oshimu sa v drese hostí presadil Matej Trusa - 0:1.

Zemplínčania boli aj v ďalšom priebehu prvého polčasu nebezpečnejším tímom. Hernú prevahu zúžitkovali pred odchodom do šatní ešte raz. V nadstavenom čase prvého polčasu sa po peknom centri Diarru hlavou presadil Oshima - 0:2.

V 50. minúte síce gól Oshimu pre ofsajdové postavenie uznaný nebol, no hostia si chuť čoskoro napravili. O tri minúty po tomto momente po vydarenom vysunutí Žofčáka, ktorý bol na ihrisku ani nie dve minúty, dokázal prestreliť brankára Nitry legionár z Ghany Sharani - 0:3.

Hostia nepoľavili v aktivite ani za tohto stavu. V 69. minúte poslal Diarra loptu na striedajúceho Popovitsa, ktorý v dobrej pozícii rutinérsky zvýšil na 4:0 pre hostí. V samom závere zaváhal sám proti brankárovi Tandir. Michalovce sa po hladkej výhre 4:0 v Nitre v poslednej možnej chvíli vyhli baráži o udržanie sa v najvyššej súťaži, do ktorej poslali Senicu.

"Chcem pogratulovať Michalovciam k záchrane v lige. Zápas nebudem hodnotiť. Bolo to jednoznačné - 0:4. Pozitívne je, že za nás nastúpili štyria dorastenci a tento zápas odohrali v pohode. Michalovce majú inú kvalitu, ako my," povedal na margo duelu tréner domácich Michal Ščasný.

"Naša šesťzápasová misia je úspešná. Chcem sa poďakovať chlapcom aj realizačnému tímu, že sa pre Michalovce podarilo zachrániť ligu. Pomohol nám aj iný výsledok, ale my sme hrali na víťazstvo, a to sa nám podarilo," okomentoval dianie šéf realizačného tímu hostí Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / sport.sk