24.10.2020 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Štvrtá Nitra nezlomila posledné Michalovce

Štvrtá Nitra nenašla v jedenástom kole Fortunaligy recept na posledné Michalovce, s ktorými remizovala 1:1 (1:1).

Úvod zápasu lepšie vyšiel hráčom spod Zobora. V desiatej minúte po peknej akcii Faška sa z vnútra pokutového územia presadil Gatarić - 1:0. Zemplínčania mohli zareagovať v 21. minúte, avšak Taiwo po vydarenom uvoľnení sa na hranici šestnástky pálil do brankára Šípoša. Nitrania pohrozili aj v 28. minúte: Gatarić neskóroval ani zoči-voči Markovičovi. Brankárovi Michaloviec výrazne pomohol obranca Vojtko, keď ho zdarne zastúpil na bránkovej čiare. Po polhodine hry sa domáci Chobot zbavil Kolesára, a koncovku pokazil. Jeho tvrdá strela z dobrej pozície smerovala vysoko nad. Po chybe Podhorina sa za nitriansku obranu dostal Trusa. Pri gólovej šanci bol v šestnástke faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Dávid Šípoš síce smer Tandirovej strely vystihol, no gólu nezabránil - 1:1.

Na začiatku druhého dejstva sa technickou strelou z vnútra šestnástky prezentoval Gatarič. Zmenu skóre nezabezpečil. V ďalšom priebehu sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Oba tímy kládli dôraz na defenzívu, a tak aj šance sa rodili pomenej. V 74. minúte zaujala pekná strela striedajúceho Popovitsa, ako aj bravúrna robinzonáda reprezentačného gólmana Slovenska do 21 rokov Dávida Šípoša. V závere sa oba tímy tlačili dopredu v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V koncovke na oboch stranách však chýbala väčšia kvalita. FC Nitra remizoval s MFK Zemplín Michalovce 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk