08.08.2020 18:00 CET
0 : 5
(0:4)

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:5

ŠK Slovan Bratislava vstúpil do fortunaligovej sezóny 2020/2021 majestátne, keď na pôde FC Nitra vyhral 5:0 (4:0).

Belasí boli lepší už od úvodu. Loptu mali častejšie na kopačkách, navyše dobre kombinovali a vypracovali si prvú gólovú šancu zápasu. Najprv útočník Medved opečiatkoval žrď, potom hostia skórovali po kurióznej situácii. V domácej obrane nastali veľké zmätky. Čavričov center z pravej strany tečoval Magda i Podhorin a loptu nohou reflexívne vyrazil brankár Šípoš. Lopta sa odrazila priamo k Medvedovi, ktorý prvýkrát rozvlnil sieť - 0:1. Hostia boli aj po góle nebezpečnejší, avšak v 29. minúte mohol Chobot potrestať zaváhanie Šullu. Ďalšia skrumáž pred Šullom sa odohrala v 37. minúte. Slovan z nej vybŕdol. Z následného protiútoku vzišla prihrávka Mohu z ľavej strany, ktorú na druhý gól hostí zužitkoval nabiehajúci Rabiu - 0:2. Neskôr opäť Rabiu s prispením domáceho Magdu strelil tretí gól a vzápätí na 4:0 upravil Strelec. Slovan tak z ihriska na polčasovú prestávku schádzal so štvorgólovým náskokom.

Po prestávke v 49. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Medved. A bolo definitívne vymaľované. Slovan sa už nikam neponáhľal, držal loptu na svojich kopačkách a tréner Ján Kozák využil všetkých päť povolených striedaní. Pri jednom z nich, keď išiel dolu Rabiu, nastala na slovenské pomery nezvyčajná situácia: stredopoliarovi hostí za jeho dnešný výkon zatlieskal sektor s domácimi priaznivcami. V 86. minúte mohol Slovan uzavrieť poltucet gólov do domácej siete, ale Mohov prízemný center nikto na gól nepretavil. Slovan Bratislava vyhral na pôde Nitry suverénnym spôsobom 5:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk