09.05.2021 18:00 CET
0 : 1
(0:1)

Nitra sa potápa, pod Zoborom brala body Sereď

Nad futbalovou Nitrou sa poriadne zmráka. Hráči spod Zobora podľahli vo ôsmom nadstavbovom kole Fortunaligy Seredi na svojej tráve 0:1 (0:1).

Nitra má veľké vnútorné problémy a navyše je na poslednej priečke tabuľky. Proti Seredi nastúpila bez viacerých opôr. V bráne chytal fortunaligový debutant a odchovanec Podbrezovej Michal Trnovský. Po opatrnom začiatku sa do veľkej šance dostali domáci. V 23. minúte po peknej spolupráci Šefčíka s Jendriškom zakončoval prvý menovaný. Lopta po jeho strele išla mimo.

O dve minúty nato pálil po prihrávke Moronga z dobrej pozície Iván tesne nad. Prakticky hneď z protiútoku sa v gólovej šanci ocitol domáci Kurt. Ideálny moment na strelu prepásol. V 42. minúte sa po ľavej strane predral do šestnástky Alex Iván a vydarenou krížnou strelou poslal hostí do vedenia - 0:1.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci. Strela Tancíka z vyše 20-tich metrov letela nad brvno hosťujúcej brány. V 66. minúte Tancík fauloval v šestnástke Lačného a Sereď dostala výhodu pokutového kopu. Odchovanec Nitry Andrej Fábry však bránu Trnovského prestrelil.

V ďalšom priebehu si Sereď udržala jednogólový náskok a spod Zobora si po výhre 1:0 odváža všetky body. Nitra má dve kolá pred koncom súťaže štvorbodovú stratu na predposledné Michalovce.

Autor: Dušan Guman / sport.sk