26.09.2020 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

Nitra zdolala tretiu Sereď rozdielom triedy

Mierne prekvapenie sa zrodilo pod Zoborom, kde domáci FC Nitra rozdielom triedy zdolal dovtedy tretí tím tabuľky ŠKF iClinic Sereď 3:0 (2:0).

Už v druhej minúte sa k odrazenej lopte pred šestnástkou dostal Adamec a presnou prízemnou strelou k žrdi poslal Nitru do vedenia - 1:0. V 23. minúte prenikol domáci Gatarič, ktorý využil medzeru medzi hosťujúcimi obrancami, no v nájazde na brankára Yakubu neuspel. Po polhodine hry sa po brejkovej akcii dostal do nebezpečnej koncovky Bušnja. Šípoš jeho strelu vyrazil a nabiehajúci Iván sa už k dorážke nedostal. V závere prvého dejstva dominovali domáci. Najskôr sa po nevýraznej strele Mustafiča takmer dostal do gólovej koncovky Franko. Djiby Ba jeho šancu v poslednej chvíli zmaril. Už v nadstavenom čase Nitranom vyšla rýchla kontra, ktorú utešeným "angličákom" zakončil Franko. Domáci mohli byť spokojní, keď na polčas schádzali s dvojgólovým vedením.

Zverencom trénera Gergelyho Geriho vyšiel aj začiatok druhého polčasu. V 52. minúte Faško kolmou prihrávkou za obranu pripravil šancu Gataričovi, ktorý po súboji s brankárom Yakubuom padol na zem a rozhodca Somoláni ukázal na biely bod. Nariadený pokutový kop premenil Faško - 3:0. Od tohto momentu tempo hry výrazne opadlo. V 68. minúte pozornosť brankára hostí otestoval strelou z uhla Záhumenský. V záverečnej desaťminútovke videli diváci ešte príležitosti Mustafiča na jednej a Duranského i Šumeského na druhej strane. Skóre sa však už nemenilo, a tak Nitra zdolala Sereď vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk