08.11.2020 16:00 CET
0 : 3
(0:0)

Nitra vydržala polčas, Žilina napokon vyhrala rozdielom triedy

V nedeľnej dohrávke trinásteho kola Fortunaligy Nitra nezopakovala veľké prekvapenie z minulého týždňa a MŠK Žilina podľahla na vlastnej tráve pod Zoborom vysoko do 0:3 (0:0).

Pred týždňom hráči FC Nitra šokovali futbalovú verejnosť. Na Tehelnom poli vzali všetky body úradujúcemu majstrovi, ktorého na jeho vlastnom trávniku zdolali o jediný gól 1:0. V prvom polčase si hostia spod Dubňa vypracovali viacero príležitostí na otvorenie skóre. Vo ôsmej minúte po faule Kuníka na Sluku zahrávali dokonca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil strelec Kurminowski, ale priestor troch žrdí minul. Bola to trestuhodne zahodená veľká príležitosť, ktorá však vzhľadom na ďalší priebeh zápasu Žilinčanov mrzieť nemusela. Neskôr Kiwior hlavičkoval do žrde. "Šošoni" mohli ešte do prestávky predsa len otvoriť skóre. Do vedenia ich mohol poslať znova Kurminowski, no po Slukovej prihrávke namieril nad domácu bránku.

Žilinčanom sa podarilo zužitkovať ďalšiu z príležitostí príležitosť na vedenie krátko po zmene strán. V 56. minúte Fazlagič vysunul kolmicou za obranu Bičachčjana, ktorý pravačkou prekonal Šípoša v nitrianskej bránke - 0:1. Na opačnom konci ihriska opečiatkoval žrď Záhumenský. S pribúdajúcim časom mali hostia čoraz viac šancí na rýchle protiútoky. V 78. minúte po jednom z nich Rusnák trafil žrď odkrytej bránky. V závere rozhodli o vysokom víťazstve žltozelených ešte Kurminowski a Paur. FC Nitra podľahol na domácom trávniku Žiline vysoko 0:3. Tímy vzájomným duelom uzavreli víkendový program trinásteho kola najvyššej slovenskej súťaže.

Autor: Dušan Guman / sport.sk