22.08.2020 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

Ružomberok v Nitre opäť len s bodom

Vo štvrtom kole Fortunaligy hostili futbalisti spod Zobora celok MFK Ružomberok. Nitra ratovala bod v hodine dvanástej, keď s Liptákmi remizovala 1:1 (0:0).

Ružomberok bol pred týmto zápasom stále bez víťazstva. Prvý polčas patril domácim futbalistom. Vo ôsmej minúte pohrozil Chobot. Jeho strela spoza šestnástky tesne minula pravú žrď. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry Nitrania. V 37. minúte pekne prihral Chobot. Rozbehnutý Šefčík z dobrej pozície rozvlnil len bočnú sieť. Väčšina útočných výpadov hostí končila nepresnou prihrávkou. Bodku za prvým polčasom dala Faškova prudká rana z diaľky, ktorá sa o zmenu skóre takisto nepostarala. Do polčasu diváci v Nitre gól nevideli.

Trogári vstúpili do druhého polčasu dobre. Brankára Macíka zamestnala po pár sekundách hry Chobotova delovka z 25-tich metrov. V 51. minúte sa však nečakane presadili práve dovtedy nevýrazní hostia. Z nenápadnej akcie sa po strele Zsigmunda s potrebnou dávkou šťastia obtrel o loptu smerujúcu do siete Kružliak - 0:1. V 58. minúte mohlo byť vyrovnané: center Fabiša z pravej strany skončil na hlave nekrytého Podhorina. Nitriansky hráč však zakončil nepresne. Vzápätí na opačnej strane spálil stopercentnú gólovú šancu Brenkus; jeho strelu zvnútra pokutového územia reflexívne vyrazil brankár Šípoš na rohový kop. Po hodine hry striedajúci Ďungel našiel v šestnástke voľného Brenkusa, no mladý hráč Ružomberka trestuhodne prestrelil. V ďalších minútach vrhla Nitra všetky sily do útoku. V 87. minúte vypálil z hranice šestnástky Faško a jeho dobre umiestnenú strelu k pravej žrdi zastavila až sieť - 1:1. Viac dôležitého sa už nestalo, a tak FC Nitra remizoval s MFK Ružomberok 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk