21.11.2020 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Nitrania nezopakovali prekvapenie, DAC je opäť prvý

Ďalšie veľké prekvapenie sa Nitranom nepodarilo. Na domácej tráve podľahli Dunajskej Strede o jediný gól 0:1 (0:0). Hostia sa tak opäť dostali na čelo ligového pelotónu.

Dunajská Streda začala pod Zoborom aktívnejšie, ako domáci celok. V druhej minúte technicky zakončoval Divkovič. Netrafil však priestor troch žrdí. O osem minút neskôr strieľal už presnejšie k ľavej tyčke Schäfer, avšak reprezentačný brankár Slovenska do 21 rokov Šípoš loptu vytlačil na rohový kop. Po štvrťhodine hry sa zas po rohu Nitry dostal do šance Faško, ale tesne minul.

V 27. minúte Davis vydareným centrom našiel hlavu Ramíreza, ktorý namieril iba do rúk pripraveného Šípoša. DAC mal v prvom polčase viac z hry a krátko pred prestávkou mohol aj skórovať. Ramírez a Divkovič v dobrých pozíciách zaváhali, a tak sa na prestávku odchádzalo za bezgólového stavu.

Začiatok druhého polčasu našiel hostí pripravených. V 50. minúte našiel Blackman na hranici šestnástky voľného Divkoviča, ktorý presnou strelou otvoril skóre - 0:1. O šesť minút nato mohol byť už rozdiel dvojgólový. Na nádejnú strelu Ramíreza reagoval Šípoš veľmi dobrým zákrokom. Onedlho akrobatickým zakončením ohrozil bránu Nitry opäť piatkový narodeninový oslávenec Ramírez. Skóre sa nemenilo.

Domáci útočili len sporadicky. Najväčšiu šancu hráčov spod Zobora mal v druhom polčase Záhumenský. Jedlička nebezpečnú domácu strelu za svoj chrbát nepustil. V zostávajúcom priebehu už ďalšie góly nepadli, a tak si futbalisti DAC Dunajská Streda po tesnom víťazstve 1:0 odniesli domov tri body a dostali sa na priebežné prvé miesto fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk