27.02.2021 14:00 CET
2 : 1
(1:0)

DAC podusil Michalovce a má tri body

FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a na Žitnom ostrove zdolal v 21. kole Fortunaligy MFK Zemplín Michalovce o gól 2:1 (1:0).

Už od úvodných minút DAC pritlačil a uväznil východniarov pred ich bránkou. V desiatej minúte po rohovom kope hostia loptu odvrátili. Následne ju Beskorovajynj hlavou posunul pred bránu, kde ju Divkovič sklepol Kružliakovi, ktorý zo siedmich metrov rozvlnil sieť - 1:0. Obraz hry sa nemenil, domáci naďalej útočili. Prvá strela hostí prišla z kopačky Vojtka v 17. minúte, ale pokus Michalovčana mieril nad. Veľkú šancu mal v 29. minúte Blackman. Jeho strela z pravej strany letela privysoko. V 42. minúte sa na hranici pokutového územia dostal k zakončeniu Christie-Davies a Markovič musel vyraziť na roh. Prvý polčas okrem gólu a hernej prevahy Dunajskej Stredy veľa rozruchu nepriniesol. Domáci sa síce tlačili dopredu, ale do vyloženej šance sa nedostali.

Obraz hry sa nemenil ani v druhom polčase, avšak viac sa bojovalo v strede ihriska. V 63. minúte prekonal brankára Markoviča z hranice šestnástky striedajúci Andzouna - 2:0. V 70. minúte strieľal Taiwo; Markovič loptu bez problémov chytil. V 81. minúte prešiel Andzouana do pokutového územia, bránku však minul. O minútu neskôr to z diaľky skúšal Adekuoroye, bol však takisto nepresný. V 85. minúte prešiel po pravej strane Magdas. Jeho spätnú prihrávku Ntotis nevyužil a namieril vedľa. V nadstavenom čase trafili Michalovčania v šestnástke ruku Beskorovajného. Nariadený pokutový kop premenil Žofčák a znížil na rozdiel jediného gólu. Viac zaujímavého sa už nestalo, a tak DAC Dunajská Streda porazil Michalovce 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk