22.05.2021 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Medzi DAC-om a Spartakom sa červenalo

FC DAC 1904 Dunajská streda si v poslednom kole Fortunaligy poradil na Žitnom ostrove so Spartakom Trnava pomerom 2:0 (1:0).

Pred úvodným výkopom prezident SFZ Ján Kováčik a prezident ÚLK Ivan Kozák odovzdali obom mužstvám strieborné a bronzové medaily za dosiahnutie druhého a tretieho miesta v súťaži.

Oba tímy vybehli na trávnik s menšími zmenami. U domácich chýbal brankár Jedlička a najlepší strelec Ramirez začal len na lavičke. V deviatej minúte dostal loptu za obranu Vlasko, a jeho strela tesne minula bránu. Trnavčan bol však aj tak v ofsajde.

Prvá šanca domáceho tímu prišla v trinástej minúte. Vtedy Taiwovu strelu z ostrého uhla vyrazil brankár Takáč. V 15. minúte za faul na Sommera videl Bukata žltú kartu, avšak po porade s VAR-om sa jej farba zmenila na červenú. V 30. minúte po Divkovičovom centri Balič hlavou tesne minul bránu. O minútu neskôr Divkovič trafil konštrukciu.

V 34. minúte opäť Divkovič vystrelil 20 metrov od brány ľavačkou a otvoril skóre - 1:0. Napriek tomu, že poradie tímov v tabuľke sa už nemohlo zmeniť, zápasu nechýbali boj a nasadenie.

Druhý polčas začali lepšie domáci. V 53. minúte Davisov center poslal hlavou do brány Balič - 2:0. V 58. minúte sa na bránu z pravej strany rútil Schäfer. Zozadu ho fauloval Mikovič. Rozhodca nariadil penaltu a Mikovič po druhej žltej karte videl červenú. Davis ale z bieleho bodu namieril vedľa.

V 68. minúte Divkovič zahral priamy kop z 25 metrov, a lopta skončila v rukách brankára. V 89. minúte ešte Kružliakovu strelu musel vyraziť Takáč. Dunajská Streda zdolala Trnavu 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk