22.08.2020 18:00 CET
2 : 1
(1:1)

DAC získal skalp Trnavy a stále nezaváhal

Tak sa to podarilo! FC DAC 1904 Dunajská Streda vytvoril nový klubový rekord, keď do sezóny vstúpil štyrmi víťazstvami v rade. V šlágri kola zvíťazil nad trnavským Spartakom o gól 2:1 (1:1).

Krajské derby medzi Dunajskou Stredou a Trnavou bolo tiež šlágrom kola, keďže sa stretli prvý a druhý v tabuľke. Prvú väčšiu šancu videli diváci vo ôsmej minúte. Loptu cez obranu dostal Kalmár, na bránu sa rútil Schäfer, no lopta mierila vedľa. V 16. minúte po Davisovom rohovom kope hlavičkoval Friede do Rusovových rúk. V 18. minúte vypálil z 25-tich metrov Pačinda a Jedlička ukázal všetok svoj talent. V 25. minúte sa z ľavej strany dostal do vápna Ramirez a poslal loptu do ľavého horného rohu - 1:0. V 29. minúte Saymonovu strelu z pravej strany a uhla vyrazil Jedlička. V 33. minúte tvrdou strelou zahrozil Vlasko, a Jedlička bol v súboji opäť lepší. V 43. minúte dostal Pačinda prihrávku za obranu, ocitol sa sám pred bránou a povedľa Jedličku zakončil presne - 1:1. V 45. minúte došlo k potýčke medzi trénerom Trnavy a Davisom, do ktorej sa družne zapojili aj hráči. Tréner i hráč uvideli žltú kartu.

Začiatok druhého dejstva vyznel lepšie pre domáci celok. V 47. minúte Schäferova strela letela o centimetre vedľa. V 54. minúte sa po Ramirezovej prihrávke dostal do šance Friede. Jeho strela zblízka bola zblokovaná. V 63. minúte sa do šestnástky rútil Blackman a zozadu ho fauloval Yao. Rozhodca nariadil pokutový kop, avšak Davisovu strelu Rusov chytil. O minútu neskôr po Balićovom rohovom kope vystrelil vedľa Ramirez. V 68. minúte zahrával priamy kop Kalmár. Loptu hlavičkoval Kružliak, ale Rusov vyrazil na roh. V 70. minúte Schäferov center z prvej poslal do brány Ramirez - 2:1. V 77. minúte po Balićovom rohovom kope hlavičkoval Müller tesne vedľa. DAC bol nebezpečnejší, hostia sa do vyložených šancí nedostali. V predĺžení sa do útoku presunul aj brankár Rusov, ale bezvýsledne. DAC Dunajská Streda zdolal Spartak Trnava 2:1 a naďalej kraľuje fortunaligovej tabuľke bez straty bodu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk