09.08.2020 18:00 CET
6 : 0
(3:0)

Dunajská Streda bez problémů rozstřílela Sereď

FC DAC 1904 Dunajská Streda rozdrvil v prvom kole nového ročníka Fortunaligy ŠKF iClinic Sereď, ktorý zdolal výsledkom 6:0 (3:0).

Domáci celok o výsledku rozhodol prakticky už v prvých trinástich minútach zápasu. Prvá šanca prišla po centri Blackmana. Kalmár hlavičkoval nad. Vo ôsmej minúte po asistencii Kalmára hlavou otvoril skóre Ramirez - 1:0. O štyri minúty nato sa lopta dostala k Baličovi. Ten si ju najprv pravačkou prebral a ľavačkou zakončil - 2:0. Ihneď po rozohrávke Davis poslal dlhý center do pokutového územia a popri vybiehajúcom brankárovi usmernil Divkovič loptu do bránky na 3:0. DAC dominoval naďalej. Sereď pohrozila až v 24. minúte. Najprv musel Mészárosovu strelu kryť brankár a následne hlavičku Jaroviča Kružliak odvrátil z bránkovej čiary. V 35. minúte mohol skórovať Iván, no po prihrávke od Tatranského poslal loptu nad. Päť minút pred prestávkou sa Dunajská Streda dostala do prečíslenia. V pokutovom území prenechal Divkovič loptu Kalmárovi, ale jeho strelu Morong zblokoval. V závere polčasu Divkovič ešte strelou vyskúšal pozornosť Kanuriča, no gólmana neprekvapil.

Sereď začala druhý polčas s trojitým striedaním a DAC so šancou. V 47. minúte zahral priamy kop z ľavej strany Kalmár, a loptu chytil Kanurič. V 51. minúte sa na bránku rútil Iván, a neuspel. V 60. minúte peknú kombinačnú akciu žltomodrých zakončil Davis - 4:0. O tri minúty pridal ďalší gól do siete Serede po Ramirezovej prihrávke osamotený Kalmár- 5:0. V 73. minúte mohli hostia aspoň kozmeticky skorigovať stav: odrazená lopta sa dostala k Duranskimu, jeho strelu však Jedlička veľmi dobrým zákrokom chytil. V 88. minúte Sharani obišiel troch hráčov Serede, ale zoči-voči brankárovi zlyhal. V nadstavenom čase po prihrávke Blackmana z ľavej strany uzavrel na konečných 6:0 Balič. DAC Dunajská Streda vybojoval v úvodnom jesennom kole tri body, keď svojmu súperovi zo Serede nadelil poltucet gólov a neinkasoval.

Autor: Dušan Guman / sport.sk