01.05.2021 14:30 CET
2 : 1
(1:1)

DAC proti Žiline vybojoval futbalovú Európu

V siedmom kole nadstavby Fortunaligy zvíťazil domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda nad mužstvom MŠK Žilina prvý krát v tejto sezóne 2:1 (1:1).

Tím zo Žitného ostrova si vďaka výhre nad štvrtou Žilinou upevnil druhú priečku v tabuľke a zároveň si uchoval, hoci iba teoretickú, nádej na zisk titulu. V prípade nedeľnej výhry Slovana v Trnave nad domácim Spartakom však nebude môcť viac belasých ohroziť. DAC sa okrem dlhodobo zraneného Zsolta Kalmára musel zaobísť aj bez najlepšieho strelca súťaže Erica Ramíreza, ktorý stál za žlté karty. V desiatej minúte sa do streleckej listiny mohol zapísať Balič. Prenikol do pokutového územia, ľavačkou však prestrelil bránu. Po štvrťhodine DAC otvoril skóre. Center Baliča hosťujúca obrana zle odvrátila. Lopta mierila do rúk Petráša, ale Taiwo ju vypichol a poslal do prázdnej brány.

Na gólovú situáciu použil hlavný rozhodca Smolák systém VAR. Spomalený záber na obrazovke ukázal, že pri centri Minárik zahral rukou a arbiter ukázal na biely bod. Pokutový kop premenil Davis - 1:0.

V 22. minúte Davis zahral priamy kop z hranice šestnástky, ktorý Petráš dobrým zákrokom vyrazil. Prvá polhodina patrila domácim, ktorí držali loptu viac na kopačkách a Žilinčanov nepustili do šance. Hosťom sa podarilo zrovnať stav hneď z prvej väčšej príležitosti. V 30. minúte odrazenú loptu z hranice šestnástky poslal do siete Paur - 1:1.

V 35. minúte sa po Davisovom centri dostal k lopte Taiwo, no z piatich metrov netrafil bránu. V 45. minúte vyskúšal Petrášovu pozornosť Divkovič, a jeho strelu brankár MŠK vyrazil na roh.

Po prestávke bol teda stav nerozhodný. V 56. minúte strelu Andzouanu vyrazil Petráš na roh. V 63. minúte Taiwo sklepol loptu pre Divkoviča a jeho strela letela vedľa. V 68. minúte Moumou poslal prihrávku na Taiwa v pokutovom území. Domáci útočník sa otočil a popri obrancovi poslal loptu do siete - 2:1.

V ďalšom priebehu už veľa šancí nebolo, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 86. minúte Moumou z ostrého uhla prestrelil bránu. DAC tesné víťazstvo udržal a zabezpečil si účasť v pohárovej Európe. Dunajská Streda porazila Žilinu prvýkrát v sezóne 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk