07.11.2020 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

DAC stratil body s Pohroním i lídersku pozíciu

Zápas FC DAC Dunajská Streda s FK Pohronie potvrdil nevyspytateľnosť slovenskej najvyššej súťaže. Favorizovaný líder fortunaligovej tabuľky remizoval na Žitnom ostrove s posledným celkom priebežného poradia bez gólov 0:0.

Dunajská Streda nastúpila na zápas po dvojtýždňovej prestávke. V prvých minútach duelu mali prekvapujúco viac z hry hostia, ktorí sa úspešne tlačili dopredu. Pohronie v tejto fáze zahrávalo tri rohové kopy za sebou. Pri jednom z nich sa musel natiahnuť aj brankár Jedlička. Prvá vážnejšia šanca prišla v 26. minúte. Vtedy Faderovu spätnú prihrávku poslal Audino nad bránu. V 33. minúte prešiel Mendez po ľavej strane. Spätnú prihrávku poslal Kalmár na bránu, ale Jenčo veľmi dobrým zákrokom zratoval. Dunajská Streda sa snažila otvoriť skóre, ale hostia boli v obrane spoľahliví.

DAC do druhého polčasu dvakrát prestriedal. Tréner Storck urobil zmeny v obrannej formácii. V 52. minúte Bimenyimana hlavičkoval smerom k Faderovi, ten však loptu poslal nad. V 54. minúte po Fábryho centri hlavičkoval na bránu Beskorovainyi, no Jenčo bol na mieste. V 57. minúte prišla najväčšia šanca Dunajskej Stredy. Po dobrej akcii trafil Fábry pravú žrď a odrazenú loptu usmernil Sommer vedľa. V 71. minúte strieľal Kalmár z priameho kopu tesne nad bránu. O dve minúty neskôr mieril rovnako vedľa priestoru troch žrdí Žup. V 83. minúte bol pred pokutovým územím faulovaný Nicolaescu. Priamy kop zahral Fábry, ale loptu poslal do múru. V nadstavenom čase sa mohol stať hrdinom duelu Ramirez, Jenčo však jeho pokus zblízka eliminoval. Prvý celok tabuľky Dunajská Streda remizoval s posledným na domácej tráve 0:0 a nateraz prišiel o vedúce postavenie v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk