15.08.2020 19:00 CET
6 : 0
(2:0)

DAC opäť úradoval, vyrovnal klubový rekord

Žitný ostrov sa pre súperov domáceho celku stáva skutočným strašiakom. V treťom kole Fortunaligy si tentoraz FC DAC 1904 Dunajská Streda zgustol na mužstve Nitry, ktorému nadelil poltucet a zvíťazil 6:0 (2:0).

Už v piatej minúte Baličovu dobre umiestnenú strelu zo 17-tich metrov musel Šipoš dobrým zákrokom vyraziť. Nitriansky brankár sa v prvých desiatich minútach poriadne potil, veď čelil aj strelám Kalmára a Divkoviča. Domáci súpera nepustili do hry, držali loptu a útočili. V 19. minúte sa Šipoš predviedol pri strele Davisa. O minútu neskôr to skúšal Balič, a lopta sa od Kuníka odrazila na roh. V 37. minúte sa z dlhého centra snažil naopak pohroziť Vrábel, ale bol nepresný. V 42. minúte Schäferov center z pravej strany umiestnil hlavou do siete Friede - 1:0. V nadstavenom čase fauloval Kunik v pokutovom území Ramireza a nariadenú jedenástku premenil Davis - 2:0.

V úvode druhého dejstva hráči spod Zobora dvakrát striedali. Ibaže nasledoval útok za útokom v podaní domácich. V 53. minúte sa pri Divkovičovej tvrdej strele opäť zaskvel Šipoš. V 56. minúte po Kalmárovej prihrávke vystrelil Kružliak. Jeho strelu zblokovali, ale odrazenú loptu už poslal Divkovič do brány - 3:0. V 60. minúte bol v pokutovom území faulovaný Friede a jedenástku tentokrát premenil Kalmár - 4:0. V 66. minúte po Kalmárovom centri trafil Ramirez hlavou brvno. O tri minúty nato chytil Fábryho strelu Šipoš. V 73. minúte zahrávala Dunajská Streda priamy kop z 25 metrov. Ľavačkou poslal loptu do siete Davis - 5:0. V 77. minúte mal ďalší gól na hlave Fábry, ale loptu poslal tesne nad. Nabíjal mu Kalmár. V 85. minúte po Mendzovej spätnej prihrávke zvýšil skóre na ukazovateli Bednár - 6:0. Dunajská Streda už druhýkrát v tejto sezóne nastrieľala súperovi šesť gólov a vyrovnala klubový rekord, keď aj po troch kolách zostala bodovo stopercentná.

Autor: Dušan Guman / sport.sk